ZSP w Przybędzy

SPEKTAKL TEATRALNY POD TYTUŁEM „ZIMOWA OPOWIEŚĆ”

W ramach współpracy z Teatrem Krak-Art z Krakowa w murach naszego Przedszkola systematycznie pojawiają się aktorzy ze spektaklami dla dzieci. Wszystkie dotychczasowe spotkania wzbudzały u przedszkolaków duży entuzjazm, tak też było i tym razem. Dziś zaprezentowane zostało przedstawienie pod tytułem „Zimowa opowieść”, które okazało się zabawną historią o Elfie Chichotku. Dzieci bawiły się doskonale, ale również mogły przekonać się, że robienie sobie z kogoś żartów nigdy nie jest dobrym pomysłem, za to bezinteresowne pomaganie innym naprawdę sprawia, że czujemy się szczęśliwi.

Terapia Ręki

Od września w naszym zespole prowadzone są zajęcia z „Terapii Ręki” dla klasy I.

W czasie zajęć rozwijana jest sprawność ruchowa całej kończyny górnej dziecka, usprawnianie małej motoryki, czyli precyzyjnych ruchów rąk, dłoni i palców, umiejętność chwytu, dostarczanie wrażeń dotykowych umożliwiających poznawanie różnych kształtów, struktur materiałów a także pobudzanie zainteresowań i aktywności własnej ucznia. Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w zajęciach.

Dzień Babci i Dziadka

1 lutego 2023r. uczniowie klasy I przedstawili program artystyczny z okazji Dnia Babci
i Dziadka.

Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem, a duma rozpierała ich serca, że mają tak utalentowane wnuczęta. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzień, który ukazał nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. Bardzo dziękuję Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości a młodym artystom gratulujemy pięknego występu.

BEZPIECZNE FERIE

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Dzisiaj ostatni dzień w szkole i przed wami dwa tygodnie odpoczynku po intensywnej pracy. Gratulujemy uczniom wyników w nauce.

Z okazji ferii zimowych życzymy Wam bezpiecznego i pełnego atrakcji wypoczynku. Niech ten okres będzie czasem niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Mam nadzieję, że z nową energią wrócimy do zajęć szkolnych. Pamiętajcie o bezpieczeństwie własnym oraz osób towarzyszących.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Przybędzy.

Życzenia Świąteczne

Tak pracują nasi uczniowie!

W naszym zespole zakończył się cykl specjalistycznych zajęć dodatkowych w ramach pomocy psychologiczno- pedagogicznej. Uczniowie mogli brać udział w zajęciach z zakresu sensoplastyki, zabaw ruchowych i gier planszowych z elementami logopedii, robotyki z wykorzystaniem klocków LEGO WEDO oraz w zajęciach plastycznych z elementami arteterapii. Był to świetny czas do rozbudzenia wyobraźni, integracji klasowej oraz pracy w grupach. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach.

Jak to dawniej było…

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego dzisiaj o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych związanych z naszym regionem rozmawialiśmy z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich „Habdasówka”. Pani Barbara Golasik, Pani Maria Jambor oraz Pani Halina Jakubiec opowiedziały dzieciom, jak dawniej wyglądały przygotowania do Świąt oraz zaprezentowały piękne ozdoby choinkowe. Razem z przedszkolakami Panie z KGW wykonały niezwykłe łańcuchy z papieru oraz z bibuły i słomy oraz inne papierowe ozdoby, które teraz można podziwiać na naszej przedszkolnej choince. Poza tym upiekliśmy pierniki, których nie może zabraknąć na świątecznym stole.

Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Habdasówka”, że znalazły dla nas czas i wspólnie mogliśmy spędzić bardzo miłe przedpołudnie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

Świąteczne warsztaty ceramiczne

Klasa I kolejny raz wzięła udział w warsztatach ceramicznych. Tym razem uczniowie wykonali Mikołaja. Zajęcia były bardzo kreatywne i twórcze. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach, a ich efekty można podziwiać w poniższej galerii.

Mikołajki w klasach I-III

Uczniowie klas 1-3 spędzili Dzień Świętego Mikołaja w bardzo przyjemnej atmosferze, częstując się słodyczami i pyszną pizzą, wspólnie się bawiąc oraz oglądając film o tematyce świątecznej.

Mikołajkowy wyjazd do kina

6 grudnia dla uczniów naszej szkoły przygotowaliśmy mikołajkową niespodziankę. Klasy od IV do VIII wybrały się do kina w Bielsku – Białej. Film ”Wielki Zielony Krokodyl Domowy” spodobał się dzieciom. Wspólnie spędziliśmy czas w miłej, świątecznej atmosferze. Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie wycieczki.

Św. Mikołaj odwiedza nasze Przedszkole

6 grudnia to dzień, w którym każde dziecko czeka cierpliwie na wyjątkowe spotkanie, z wyjątkową osobą. Naszym gościem dzisiaj był św. Mikołaj, który przybył do przedszkolaków, by odwiedzić najmłodszych i obdarować ich pięknymi prezentami . Dzieci dobrze przygotowały się na tę chwilę i gdy Mikołaj zapukał do naszych drzwi, mogły pochwalić się swoimi świątecznymi tańcami oraz piękną piosenką na cześć naszego gościa, a także wręczyły Mikołajowi bardzo miły upominek.

To niezwykłe spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Projekt matematyczny mPotęga zakończony

25 listopada br. w naszej szkole dobiegły końca poszukiwania Pani Matematyki. Były to działania w ramach IX edycji projektu Potęgi, finansowane w całości przez Fundację mBanku. Uczniowie kl. 4,5 i 6 nie ustawali w poszukiwaniach Pani Matematyki. Okazało się, że owa Pani ostatnio wyjechała na mistrzostwa świata w piłce nożnej i tam właśnie znalazł ją Franek, uczeń klasy 6. Franek w piękny sposób opracował mecz w sposób matematyczny. Brawo Franiu!

Na zajęciach, podczas zabaw i gier, można było powtórzyć tabliczkę mnożenia, utrwalić pojęcia matematyczne takie jak obwód i pole figury, nabrać wprawy w posługiwaniu się przyborami geometrycznymi oraz rozwinąć logiczne myślenie.

Podczas ostatnich zajęć odbyło się kilka konkursów. Np. kl. 4 wyszukiwała liczby ukryte w wierszu Lokomotywa Juliana Tuwima. Kl.6 projektowała kartki do książki z zadaniami matematycznymi. Wszyscy uczestnicy projektu buszowali po Internecie w celu wyszukiwania ciekawostek matematycznych.

Chociaż zajęcia projektowe zostały zakończone, na prośbę uczniów klasy 6 odbędą się jeszcze zajęcia dodatkowe, na których uczniowie zaproponują swoje pomysły, jak w ciekawy sposób uczyć się matematyki.

Na zakończenie projektu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Elżbieta Borowik

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W PRZYBĘDZY

ul. 3 Maja 71, 34-381 Radziechowy