Archiwum miesiąca: październik 2018

Rozkład lekcji skróconych

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przybędzy informuje, że w dniu 31 października 2018 r. zajęcia lekcyjne będą odbywały się według skróconego planu zajęć. Świetlica w tym dniu będzie czynna jak zwykle – do 16.00.

Jednocześnie przypominamy, że dzień 2 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Rozkład lekcji skróconych
lekcja od godziny przerwa do godziny
1. 8.00   8.30
2. 8.40   9.10
3. 9.20   9.50
4. 10.00   10.30
    20 minut (obiad)
5. 10.50   11.20
6. 11.30   12.00
7. 12.10   12.40
8. 12.50   13.20

Działaj z imPETem!

Nasza szkoła bierze udział w konkursie „Działaj z imPETem!”, który ma na celu edukację w zakresie odpowiedniego postępowania z wartościowym tworzywem, jakim są butelki PET.

Rocznie Polacy zużywają ok. 650 tys. ton plastikowych opakowań. Aż 30% z nich (200 tys. ton) stanowią butelki PET, powszechnie użytkowane w gospodarstwach domowych. Do recyklingu przekazywanych jest niespełna 80 tys. ton zużywanych butelek (40%), a pozostałe trafiają na składowiska lub do spalenia. Tymczasem, PET to doskonałe tworzywo do przetworzenia. Odpowiednio zagospodarowane może otrzymać drugie życie w postaci kolejnego opakowania (tzw. rPET) lub znaleźć zastosowanie w przemyśle odzieżowym, czy meblarskim. Już z 5 butelek PET można zrobić torbę na zakupy, a 35 wystarczy, aby wyprodukować bluzę polar.
Klasa VII – razem z Panią Martą Pawlus-Hulbój – przygotowała plakat na konkurs, w którym można wygrać cenne nagrody. Od 5 listopada 2018 r. od godziny 12:00 do 16 listopada 2018r. do godziny 12:00 głosujemy na Prace Konkursowe, wchodząc na stronę internetową
www.dzialajzimpetem.pl
Serdecznie prosimy o oddawanie głosów na naszą szkołę!

Przedszkolaki na uroczystości ślubowania klasy 1.

Starsze przedszkolaki uczestniczyły w uroczystości ślubowania klasy I w Szkole Podstawowej w Przybędzy, która odbyła się 12 października 2018 roku. W tym dniu wszyscy świętowaliśmy również z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i słodkie prezenty dla dzieci.
Wszystkie przedszkolaki życzą swoim starszym kolegom i koleżankom z klasy I powodzenia w szkole i wielu sukcesów.

Dzień Edukacji Narodowej

12 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który w tym roku przypadał w niedzielę. Ważną jej częścią było ślubowanie pierwszoklasistów i pasowanie ich na uczniów. Nasza szkolna rodzina powiększyła się i w tym roku szkolnym doczekaliśmy się tysięcznego ucznia! Pani Dyrektor podkreśliła ten fakt wręczając Julii z kl. 4. pamiątkowy upominek. Samorząd Uczniowski złożył nauczycielom życzenia, a Pani Dyrektor wręczyła nagrody.

Ratujemy i Uczymy Ratować

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Przybędzy od 2007 roku są uczestnikami Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, w ramach którego uczą się prawidłowo udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. 16 października czyli w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca po raz trzeci wzięli udział w wielkim wydarzeniu bez precedensu na całym świecie, a mianowicie biciu rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największa liczbę osób. Mieli okazję wykorzystać w praktyce wiedzę przekazywaną przez nauczycieli i stać się częścią wielkiego i ważnego przedsięwzięcia. Jeśli uda się poprawić wynik z zeszłego roku, po raz kolejny będziemy rekordzistami!  #UczymyRatować  #pierwszapomoc

Wolontariusze w naszej szkole

Niedawno odwiedzili nas niezwykli goście. Jascha – wolontariusz z Niemiec i Jorge – wolontariusz z Hiszpanii, którzy realizują projekt wolontariatu europejskiego „Climb your mountain – path2” w ramach programu ERASMUS+ w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Soli. Projektowi temu patronuje Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży „Uskrzydlamy”.
Ci młodzi ludzie zarazili nas wszystkich swoją otwartością i ciekawością świata. Pomagali nauczycielom w prowadzeniu lekcji i rozmawiali z uczniami po polsku, angielsku, niemiecku i hiszpańsku. Dziękujemy Panu Wiesławowi Sylwestrowi Jakubcowi za zaproszenie takich wspaniałych gości!