Dzienne archiwum: 4 maja 2019

Obchody Dnia Ziemi w Naszej Szkole

Światowy Dzień Ziemi to święto, które przypada na 22 kwietnia. Jest to dla naszej szkoły kolejna okazja do propagowania ekologicznych postaw.
Co roku Dzień Ziemi ma swoje wyjątkowe hasło. Za każdym razem odnosi się ono do zagadnienia związanego z ochroną przyrody. Hasło Dnia Ziemi 2019 to Ochrona zagrożonych gatunków.
W tym roku Dzień Ziemi w Naszej Szkole obchodziliśmy nieco inaczej. Klasa VII wraz z panią Martą Pawlus-Hulbój przygotowali i przeprowadzili Konkurs „Młodego Ekologa”.
Każda klasa wcześniej przygotowywała ekotwory, czyli prace plastyczne wykonywane z materiałów recyklingowych, które zostały oceniane przez wyznaczoną komisję. Następnie wychowawca każdej klasy wyznaczył trzy osoby do odpowiadania na pytania przyrodniczo – ekologiczne. Na konie punkty zdobyte z wiedzy ekologiczno-przyrodniczej oraz konkursu plastycznego zostały podsumowane i wyłoniono ex aequo dwa pierwsze miejsca dla klasy I i VIII oraz miejsce drugie dla klasy III.
Wygranym serdecznie gratulujemy.

Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

Szanowni Państwo,
informujemy, że nasza szkoła ponownie bierze udział w akcji ekologicznej „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Zbiórka zużytego sprzętu odbywać się w dniach 8 – 10 maja 2019 r.- w wyznaczonym miejscu przed szkołą, natomiast odbiór będzie w dniach 13.05.2019 r.-17.05.2019 r. Szczegółowa lista sprzętu podlegającego zbiórce znajduje się w załączniku.
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji.

Spotkanie z rodzicami – 9 maja 2019 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie z wychowawcami, które odbędzie się 9 maja 2019 r.(czwartek) o godz.17.00
Przedmiotem spotkania będzie: profilaktyka uzależnień (zebranie ogólne). Następnie odbędzie się spotkanie z wychowawcami i poinformowanie rodziców o postępach w nauce oraz zachowaniu uczniów od ostatniej wywiadówki, omówienie bieżących spraw, a w klasach IV-VIII poinformowanie o szczegółach wycieczki do Wrocławia.