Dzienne archiwum: 27 października 2019

„Szkoła pamięta”

17 października w ramach zajęć Szkolnego Koła Wolontariatu oraz akcji MEN „Szkoła pamięta” uczniowie odwiedzili cmentarz epidemiologiczny w Radziechowach, który jest bardzo ważnym miejscem pamięci związanym z dziejami naszej gminy. W czasie pobytu na cmentarzu odbyła się terenowa lekcja historii. Uczniowie mieli szanse dowiedzieć się jaka była przyczyna powstawania miejsc tego typu. Przed opuszczeniem nekropolii, uczniowie usunęli znajdujące się tam śmieci, zapalili znicze oraz pomodlili się za zmarłych pochowanych na cmentarzu epidemiologicznym w Radziechowach.

Pasowanie na uczniów

W dniu 14.10.19 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz „Pasowanie na uczniów” dzieci z klasy I. Zanim nastąpił ten ważny w życiu ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały piękny program artystyczny i wzorowo zdały egzamin. Życzymy Wam sukcesów i samych szóstek!

Dzień Bezpieczeństwa w szkole

Bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa! Wiedzą o tym nasi uczniowie, którzy wzięli udział w biciu rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a także w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie. Wszystkie klasy poradziły sobie świetnie i prawidłowo wykonały wylosowane zadania. Od tego roku 16 października będzie w naszej szkole obchodzony jako Dzień Bezpieczeństwa. W wyznaczonym miejscu została umieszczona Anonimowa Skrzynka na Sygnały, by uczniowie, bez skrępowania, mogli zgłaszać niepokojące ich sprawy.
Dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom za współpracę. Brawa dla Was!

Edyta Krzak

Jesienne spacery przedszkolaków

Jesienne spacery sprzyjają dobrym pomysłom związanym z twórczością plastyczną dzieci. Tym razem z wykorzystaniem kolorowych jesiennych liści i kasztanów przedszkolaki wyczarowały misie. Prace zaskakują pomysłowością i oryginalnym wykonaniem małych artystów.
Zapraszamy do obejrzenia naszej małej galerii.