Dzienne archiwum: 2 grudnia 2019

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Szanowni Rodzice! Przypominamy, że wywiadówka odbędzie się 05.12.2019 r.(czwartek) o godzinie 17.00.
Zebranie dla rodziców uczniów klasy VII zostanie zorganizowane w innym terminie.

PODARUJMY KAWAŁEK NIEBA!

W ramach akcji PODARUJ KAWAŁEK NIEBA Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę artykułów dla Wojtusia. Zbieramy:
•pieluszki PAMPERS rozmiar 4 lub 5;
•chusteczki nawilżane;
•chrupki kukurydziane;
•płynne GERBERY (tylko te dla najmłodszych dzieci);
•bezmleczne kaszki owocowe;
•podkłady;
•gaziki jałowe;
•strzykawki 10 i 5.
PODARUJMY KAWAŁEK NIEBA!

GÓRA GROSZA

Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w akcji Góra Grosza. Celem, na który zbieramy drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Uczniowie i przedszkolaki nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie! Akcja potrwa do 02.01.2020r. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W DZIAŁANIA SZKOŁY:)

JESTEŚMY RÓŻNI, ALE MOŻEMY SIĘ ZE SOBĄ PRZYJAŹNIĆ

Nasza szkoła uczestniczy w IX edycji Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej – KINO SZKOŁA. W ramach programu, uczniowie mogą zobaczyć filmy kina europejskiego i światowego dostosowane do ich wieku i zainteresowań, które często nie trafiają do szerokiej dystrybucji. W piątek klasy druga i trzecia obejrzały szwedzki film z 2018 r. pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Pierwsza tajemnica”. Dzięki prelekcji związanej z tematem: JESTEŚMY RÓŻNI, ALE MOŻEMY SIĘ ZE SOBĄ PRZYJAŹNIĆ dzieci mogły lepiej zrozumieć przesłanie filmu. Było bardzo ciekawie, inspirująco i pouczająco. Z niecierpliwością czekamy na kolejne seanse.

Święto Niepodległości

W naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć uczucia i rozterki walczących o niepodległość. To była ciekawa lekcja historii.