Archiwum miesiąca: luty 2020

Materiały oświatowo-zdrowotne

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
w związku ze wzrostem zachorowań na grypę-Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Żywcu
przekazała nam bardzo ważne materiały oświatowo-zdrowotne. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z nimi.

Mały Książę na naszej lekcji

Ostatnio na  jednej z lekcji języka polskiego w klasie VIII odwiedził nas niesamowity gość-  bohater lektury „Mały Książę”. Odbyło się to dzięki prezentacji interaktywnej książki z rozszerzoną rzeczywistością, którą pani Kłusak przyniosła na lekcję języka polskiego. Uczniowie weszli w magiczny świat za pomocą  aplikacji mobilnej na smartfona. Ósmoklasiści mogli zobaczyć postacie z książki w rzeczywistości, odwiedzić planetę Małego Księcia, a także grać w minigry zawarte w aplikacji. Byliśmy bardzo zaskoczeni i zachwyceni tą lekcją.

C.Śleziak

Raporty sesji z plusem

Sesje z plusem to ogólnopolski program badający kompetencje matematyczne uczniów w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum i technikum. Uczniowie naszej szkoły, wspólnie z dziesiątkami tysięcy uczniów w całej Polsce, rozwiązują standaryzowane testy „na wejście”, w połowie i na końcu roku szkolnego. Dzięki temu można porównać wyniki poszczególnych uczniów i całej klasy z wynikami szkoły, województwa i całej Polski. Klasa VI, w której matematyki uczy Pani Dyrektor Elżbieta Borowik, wypadła w tym teście – jak zwykle – znakomicie. Gratulujemy także V klasie wysokich wyników.

Programowanie dla najmłodszych

Uczniowie drugiej klasy biorą udział w innowacji „Programowanie dla najmłodszych”. Dzięki temu poznali już program ScratchJr, który pozwala na tworzenie animacji, a teraz tworzą roboty z wykorzystaniem LEGO WeDo 2.0. Dzięki tym programom nauka staje się zabawą i angażuje każdego. Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania w dziedzinie nauk ścisłych, inżynierii oraz programowania (kodowania). Zajęcia prowadzi wychowawczyni klasy 2. pani Edyta Krzak.

ACH, CÓŻ TO BYŁ ZA BAL!

Bal Karnawałowy dla dzieci w wieku przedszkolnym odbył się 08.01.2020 w sali Domu Ludowego w Przybędzy. Zabawa organizowana przez Publiczne Przedszkole w Przybędzy rozpoczęła się o godzinie 13:30 sesją zdjęciową, która obejmowała zdjęcia indywidualne oraz zdjęcie grupowe panoramiczne. Następnie dzieci ruszyły do zabawy na parkiecie, gdzie odbyła się prezentacja strojów karnawałowych. Przedszkolaki tańczyły w rytm skocznej muzyki, brały udział w zabawach i konkursach organizowanych przez wodzireja. Parkietowe szaleństwo przerywane było poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców naszych przedszkolaków, dzięki czemu uczestnicy balu długo nie opadli z sił i zabawa trwała w najlepsze. Następnego dnia dzieci z radością wspominały świetną zabawę.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie balu.

Przedszkolaki zapraszają na Dzień Babci i Dziadka

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka odbędzie się 20 lutego (czwartek) w sali Domu Ludowego w Przybędzy o godzinie 13:00.
Wszelkie informacje będą również zamieszczone w zaproszeniach, które przedszkolaki wręczą swoim ukochanym Babciom i Dziadkom.