Dzienne archiwum: 15 lutego 2020

Mały Książę na naszej lekcji

Ostatnio na  jednej z lekcji języka polskiego w klasie VIII odwiedził nas niesamowity gość-  bohater lektury „Mały Książę”. Odbyło się to dzięki prezentacji interaktywnej książki z rozszerzoną rzeczywistością, którą pani Kłusak przyniosła na lekcję języka polskiego. Uczniowie weszli w magiczny świat za pomocą  aplikacji mobilnej na smartfona. Ósmoklasiści mogli zobaczyć postacie z książki w rzeczywistości, odwiedzić planetę Małego Księcia, a także grać w minigry zawarte w aplikacji. Byliśmy bardzo zaskoczeni i zachwyceni tą lekcją.

C.Śleziak

Raporty sesji z plusem

Sesje z plusem to ogólnopolski program badający kompetencje matematyczne uczniów w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum i technikum. Uczniowie naszej szkoły, wspólnie z dziesiątkami tysięcy uczniów w całej Polsce, rozwiązują standaryzowane testy „na wejście”, w połowie i na końcu roku szkolnego. Dzięki temu można porównać wyniki poszczególnych uczniów i całej klasy z wynikami szkoły, województwa i całej Polski. Klasa VI, w której matematyki uczy Pani Dyrektor Elżbieta Borowik, wypadła w tym teście – jak zwykle – znakomicie. Gratulujemy także V klasie wysokich wyników.