Archiwum miesiąca: czerwiec 2022

Projekt edukacyjny: Poznajemy Polskę!

Poznajemy Polskę

W dniach 2-3 czerwca 2022 r. klasy 4-8 wyjechały na dwudniową wycieczkę do Sandomierza oraz Kazimierza Dolnego. Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie do wycieczki ze środków budżetu państwa w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki Poznaj Polskę.

Wyruszyliśmy około siódmej , droga zajęła nam 5,5 godziny. Dojechaliśmy do Sandomierza na 12.30 i najpierw oglądaliśmy zamek z zewnątrz. Potem zwiedzaliśmy piękny, romański kościoła św. Jakuba, gdzie schroniliśmy się przed burzą. Później szliśmy Wąwozem Królowej Jadwigi. Następnie udaliśmy się przez Bramę Opatowską na piękny rynek Sandomierza. Nasz przewodnik- Pan Grzegorz opowiedział nam dużo ciekawych rzeczy o zabytkach w tym miejscu. Tam mieliśmy czas , aby coś zjeść i kupić pamiątki. O 16.00 udaliśmy się do Muzeum Domu Długosza, gdzie zwiedzaliśmy wnętrza i piękne , zabytkowe przedmioty, które tam się znajdowały. Przewodniczka opowiedziała nam historię tego miejsca i wiele ciekawostek. O 18.00 przyjechaliśmy do hotelu, gdzie się zakwaterowaliśmy i zjedliśmy obiadokolację. Później spędzaliśmy czas na zabawach i grach na dworze oraz grillowaliśmy.

Nazajutrz wstaliśmy, spakowaliśmy walizki, zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy
autokarem do Kazimierza Dolnego. Tam czekała nas piękny, słoneczny rejs statkiem po Wiśle. Następnie udaliśmy się na rynek, gdzie przewodnik przybliżył nam historię zabytkowych kamienic i znowu mieliśmy czas na zakup pamiątek. Następnie poszliśmy na Górę Trzech Krzyży, gdzie podziwialiśmy widoki i zrobiliśmy zdjęcia. W drogę powrotną wyruszyliśmy o 16.30. Po drodze zatrzymaliśmy się w Mc Donaldzie. Dojechaliśmy o 21.20 , podróż minęła nam bez żadnych korków i przeszkód. Wycieczka była bardzo ciekawa i na pewno zapadnie mi na długo w pamięć.

Wiktoria Golasik

Głosujemy!!!!!!!!

Zachęcamy wszystkich sympatyków naszej szkoły do głosowania na projekt matematyczny „mPotęga”, w konkursie organizowanym przez Fundację mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć. Po raz trzeci z rzędu Pani Dyrektor Elżbieta Borowik wywalczyła dla nas grant w wysokości 5000 zł na realizację projektu dla uczniów klas 4 – 6 „GDZIE UKRYWA SIĘ PANI MATEMATYKA?”.

Projekt ten jest jednym z najwyżej ocenionych przez Kapitułę Konkursu i ma szansę zdobyć w głosowaniu internetowym Nagrodę Publiczności w postaci dodatkowych 5000 zł. Warto wspomnieć, że do konkursu zgłoszono aż 478 wniosków, a dofinansowanie otrzymało jedynie 114 projektów. Nasza szkoła znalazła się w 15-tce najlepszych w kategorii klas 4 – 6!

JAK GŁOSOWAĆ? Podczas głosowania, które trwa od 15 do 28 czerwca, każdy może zagłosować na wybrane projekty mPotega – po jednym głosie w każdej z kategorii, raz na 24 h. W jaki sposób? Wystarczy zarejestrować się na podanej stronie i raz dziennie oddać głos.

Należy wybrać 1 projekt w każdej z 2 kategorii. Zwycięskie projekty zdobędą dodatkowy grant -Nagrodę Publiczności – 5 000 zł. Prosimy Państwa o głosy! To wielka szansa dla naszej szkoły na dodatkowe środki przeznaczone na pomoce dydaktyczne, które zostaną wykorzystane na lekcjach matematyki. Głosować można codziennie!