Dzienne archiwum: 7 września 2022

Podziękowanie za wieloletni trud dla naszej pani dyrektor

Pożegnanie Pani Dyrektor
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Przybędzy
mg Elżbieta Borowik

Przez wiele lat dużą odpowiedzialnością kierowała Pani naszą placówką, zawsze mają na uwadze przede wszystkim dobro uczniów. Dziękujemy za troskę o sprawy naszej szkoły, chociaż czasami pewnie nie było łatwo. Dziękujemy za każdy dzień spędzony w jej murach, za pomoc, za poczucie bezpieczeństwa.
Dziękujemy za wyrozumiałość, za wsparcie oraz motywowanie do podejmowania działań.
Dziękujemy również za dokonania, którymi się Pani zapisała na trwałe w historii tej szkoły.
Gratulujemy Pani Dyrektor dotychczasowych sukcesów zawodowych i pragniemy życzyć spełnienia wszystkich marzeń, zamysłów i oczekiwań. Życzymy, aby nowy etap życia przyniósł Pani wiele satysfakcji oraz aby Pani umiejętności i doświadczenia nadal służyły społeczeństwu. Dla nas, nauczycieli, był to wielki zaszczyt pracować u Pani boku.

Przemoc w sieci – policjant wyjaśnia i radzi…

5 września uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantem.
Tematem głównym pogadanki była mowa nienawiści oraz hejt wśród młodych ludzi. Pan Dzielnicowy poruszył także temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść niestosowne korzystanie z internetu. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się również, jakie mają prawa i obowiązki, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną za popełnione czyny zabronione. Policjant uświadomił uczniów, w jaki sposób bezpiecznie przechodzić przez ulicę, prawidłowo zachować się na przejściu dla pieszych. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie niebezpieczeństwa czyhają na dzieci podczas drogi do szkoły i do domu. Poruszone tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Dziękujemy Panu st. asp. Marcinowi Golcowi za pouczjące spotkanie.

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego

1 września odbyła się uroczystość inauguracji roku szkolnego 2022/2023 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przybędzy.
Nowy rok przyniósł naszej Szkole wiele zmian. Funkcję Dyrektora objęła Pani Alicja Wrona. W Szkole prowadzone również będą szeroko zakrojone prace związane z termomodernizacją oraz remonty wewnątrz budynku.
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zaczęliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego.
Dyrektor powitała wszystkich zebranych nauczycieli, uczniów i rodziców. Potem młodzież z kl.8 w programie artystycznym symbolicznie pożegnała wakacje, witając jednocześnie nowy rok szkolny, a w nim szczególnie uczniów klasy pierwszej. Następnie przedstawiciele uczniów i grona nauczycielskiego
powitali nowego Dyrektora kwiatami i życzeniami. Potem głos zabrała Pani Dyrektor Alicja Wrona, przekazała najważniejsze informacje dotyczące organizacji nauki w tych szczególnych warunkach. Na zakończenie odbyły się wyczekiwane spotkania uczniów z wychowawcami w klasach.

Wszystkim życzymy dużo zdrowia, uśmiechu i otwarego umysłu na każdy dzień!

Witaj szkoło!!!

Z dniem 1 września 2022 roku urząd Dyrektora Zespołu
Szkolno-Przedszkolnego w Przybędzy objęła Pani Alicja Wrona.
W imieniu całej społeczności szkolnej witamy Panią Dyrektor, życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Pani Dyrektor! Życzymy wszystkiego najlepszego na nowym etapie Pani życia i życia placówki!

Grono Pedagogiczne, pracownicy oraz uczniowie.

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023 życzę Wam owocnej pracy, zapału do nauki, wzajemnej życzliwości, zaufania, satysfakcji z czasu spędzonego w szkole oraz dużo radości!
Nauczycielom życzę wytrwałości i niesłabnącego zaangażowania w proces edukacyjny dzieci i młodzieży. Natomiast Rodzicom i opiekunom życzę dumy z osiągnięć Waszych podopiecznych, zadowolenia oraz cierpliwości!

Informacje:
W okresie wakacji rozpoczęła się, długo oczekiwana, termomodernizacja budynku szkoły. Trwają intensywne prace budowlane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Dokładamy wszelkich starań, rozpocząć rok szkolny bez zakłóceń. Musimy się jednak nastawić na utrudnienia i różne nagłe zmiany w trakcie całego tego roku szkolnego. Bardzo proszę o zrozumienie, wsparcie przestrzeganie wszelkich zaleceń dotyczących bezpieczeństwa, regulaminów i procedur. Tylko w taki sposób sprawimy, że nasza szkoła będzie miejscem dla nas bezpiecznym, a w efekcie piękniejszym, cieplejszym i nowocześniejszym.

Zgodnie z art. 30a ustawy Prawo oświatowe szkoła będzie zapewniała dzieciom ciepły posiłek w ciągu dnia. Obiad (zupa + drugie danie) cena 4,50zł – proszę o niezwłoczne deklaracje.

Dyrektor Alicja Wrona