Dzienne archiwum: 23 października 2022

JESIEŃ W NASZYM PRZEDSZKOLU

Pomóżmy pogorzelcom!

Grupa Szkolna Wolontariatu przez 3 dni sprzedawała babeczki, ciasta i rozmaite smakołyki, które zostały przygotowane przez uczniów i rodziców klas IV i VII. Jak zawsze mogliśmy na Was liczyć!! Dziękujemy za okazane serce ❤️❤️❤️

Od poniedziałku kontynuujemy akcję charytatywną, z której dochód przeznaczony będzie dla rodziny z pobliskiej wioski, która straciła cały dobytek podczas pożaru.

A JEDNAK SIĘ KRĘCI!

19 października uczniowie klasy II i III odwiedzili Planetarium Śląskie. Droga była długa, ale warto było pojechać i dowiedzieć się skąd pochodzą nazwy gwiazdozbiorów i jak je odnaleźć na niebie. Rozświetlona gwiazdami kopuła Planetarium z pewnością rozpaliła u uczestników wycieczki zainteresowania astronomią i zachęciła do doskonalenia umiejętności orientacji na sferze niebieskiej.

Do teatru na Mickiewicza

Rok 2022 został ogłoszony Rokiem Polskiego Romantyzmu. Ostatnio w całym kraju odbyło się narodowe czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. W nawiązaniu do tych wydarzeń klasy siódma i ósma pojechały 13 października do teatru Banialuka na sztukę teatralną pt. „Ballady i romanse”. Przedstawienie wywarło na uczniach duże wrażenie, mogli również utrwalić sobie wiedzę potrzebną do egzaminu ósmoklasisty.

Zajęcia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

W roku szkolnym 2022- 2023 uczniowie naszej szkoły kontynuują zajęcia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

„Uniwersytet dla młodzieży” pozwala im odkrywać i rozwijać pasje w zakresie nauk przyrodniczych. Każdy uczestnik otrzymał indeks, do którego wykładowcy wpisują im zaliczenia z wykładów i ćwiczeń laboratoryjnych. Jest to zabawa połączona z nauką. Za nami pierwszy i drugi zjazd oraz nowe doświadczenia.