Archiwum miesiąca: listopad 2022

Warsztaty ceramiczne

Klasa II i III kolejny raz wzięła udział w zajęciach rękodzieła. Tym razem uczniowie wykonali bożonarodzeniowe drzewka. Z niecierpliwością czekamy na efekty końcowe… i oczywiście odliczamy dni do świąt!

„Uzależnienia – zagrożenia naszych czasów.” Spotkanie edukacyjno-informacyjne dla rodziców i nauczycieli.

„Uzależnienia – zagrożenia naszych czasów”, to temat przewodni spotkania edukacyjno

– informacyjnego dla rodziców i nauczycieli. Podczas prelekcji zaprezentowane zostały podstawowe objawy i pierwsze sygnały świadczące o tym, że dziecko może zażywać narkotyki. Zobaczyć można było również przedmioty, które posiadać mogą młodzi ludzie eksperymentujący z narkotykami. Wykład na temat uzależnień prowadził Zbigniew Krempicki – pedagog resocjalizacji oraz certyfikowany specjalista terapii uzależnień.

„Uzależnienia = Pułapka, czyli… nie pozwól się złapać!”

23 listopada odbyły się w naszym zespole zajęcia wykładowe dla uczniów klas VI, VII, VIII pt. "Uzależnienia = Pułapka, czyli... nie pozwól się złapać". Uczniowie dowiedzieli się czym jest uzależnienie. Poznali podział na uzależnienia chemiczne i behawioralne. Omówiono zagrożenia wynikające z nadużywania smartfonów, internetu, hazardu itp. Prowadzący wyjaśnił uczniom czym jest substancja psychoaktywna oraz jakie są negatywne skutki działania narkotyków.

Dzieciaki poznają psiaki – czyli bezpieczne relacje dzieci z psami.

W dniu 22 listopada odbyły się zajęcia edukacyjne pt. „Dzieciaki poznają psiaki czyli bezpieczne relacje dzieci z psami” dla uczniów klas I i II. Warsztaty zostały przeprowadzone przez Panią Annę Kwaśny, szkoleniowca i behawiorystę psów. Celem zajęć było kształtowanie właściwych postaw dziecka w relacjach z psem. Dzieci uczyły się interpretować emocje i zachowania psa. Poznały również przykłady nieprawidłowych reakcji w kontakcie z czworonogami. W spotkaniu uczestniczył pies rasy golden retriever o imieniu Wafel. Zajęcia były prowadzone są w formie interaktywnych zabaw. Warsztaty dały dzieciakom dużo radości, były dla nich także relaksujące, nic bowiem nie działa lepiej niż głaskanie psa, słuchanie jego oddechu, czy lizanie w otwartą dłoń podczas karmienia

Makieta średniowiecznego grodu w oczach dzieci z klasy II

Uczniowie klasy II w ramach zadania domowego wykonali makiety średniowiecznego grodu. Głównym celem zadania było zachęcenie dzieci i rodziców do wspólnej pracy oraz rozbudzenie wyobraźni

i twórczej kreatywności. Prace nawiązują do legend, o których ostatnio uczyli się uczniowie.

Gratulujemy bardzo kreatywnych pomysłów!

Jesienne czytanie na kolorowym dywanie

16 listopada odbyło się w naszym zespole zakończenie projektu „Jesienne czytanie na kolorowym dywanie”. Klasa II oraz III cyklicznie spotykały się na wspólnym głośnym czytaniu. Na ostatnich zajęciach odbył się wielki test wiedzy, który był podsumowaniem wszystkich wcześniejszych spotkań. Gratulujemy zwycięzcom, którzy znali odpowiedzi na wszystkie zadane pytania oraz uczniom, którzy bardzo chętnie i aktywnie brali udział w projekcie.

Podziękowanie za udział w akcji charytatywnej

W dniu 14 listopada w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku- Białej odbyło się uroczyste podsumowanie akcji charytatywnej pomocy Polakom mieszkającym na kresach.

W czasie tego spotkania wystąpił zespół „Bursztynki” z Wilna, który pokazał, jak wygląda patriotyzm za granicą. W czasie gali podziękowano i rozdano dyplomy instytucjom biorącym udział w akcji. Również nasza szkoła została doceniona za pomoc, którą zorganizowaliśmy.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję.

Podaruj świąteczną kartkę – akcja charytatywna

Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie!

W naszym zespole zakończyła się kolejna akcja organizowana przez szkolny wolontariat przy współpracy z Fundacją „Nadzieja”. Dziękujemy za piękne kartki oraz życzenia świąteczne, dzięki którym podarujemy innym odrobinę ciepła i świątecznej atmosfery.

Ogólnopolski Program Edukacji Medialnej „Kino Szkoła

10 listopada klasy IV i VI wzięły udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Medialnej „Kino Szkoła”. Seans rozpoczął się prelekcja na temat: Jak skutecznie radzić sobie z problemami występującymi u młodych ludzi?. Film pt: Za duży na bajki.

Wyjazd był udany i czekamy na kolejny seans.

21 listopada – Dzień Życzliwości

Na drzwiach każdej z klasy pojawiły się specjalne koperty, w których będziemy umieszczać słowa życzliwości skierowane do naszych koleżanek i kolegów. Listy wrzucamy do „skrzyni życzliwości” znajdującej się obok ksero w głównym korytarzu. Pamiętamy o odpowiednim zaadresowaniu liścików: imię i nazwisko oraz klasa. Korespondencja będzie wysyłana do indywidualnych kopert w piątki. Zapraszamy do dzielenia się miłym, serdecznym słowem.

Pomaganie jest fajne! Podaruj świąteczną kartkę!

Zapraszamy do kolejnej akcji charytatywnej organizowanej przez Szkolny Wolontariat przy współpracy z Fundacją „Nadzieja”.
Od 7 do 14 listopada wykonaj świąteczną kartkę Bożonarodzeniową, która zostanie przekazana pacjentom szpitala oraz mieszkańcom domów pomocy społecznej.

Wspólnie podarujemy odrobinę ciepła i świątecznej atmosfery.

Zapraszamy do udziału!

Akcja charytatywna – Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach 2022

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Szkolny Wolontariat zaprasza do kolejnej akcji charytatywnej organizowanej przez Dyrektora Delegatury w Bielsku-Białej Kuratorium Oświaty w Katowicach. Jak co roku akcja oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej.
W tym szczególnym, świątecznym czasie pamiętamy o Polakach mieszkających na Kresach Wschodnich, a szczególnie w obwodzie Iwowskim na Ukrainie pogrążonej wojną. W tym roku akcja polegać będzie na zbiórce darów w każdej klasie, które zostaną przekazane konkretnemu dziecku.
Zbieramy: zeszyty, kredki, plastelinę, długopisy, ołówki, czekolady, cukierki, batony, ciastka.
Akcja będzie trwać od 14- 25 listopada.
Okażmy nasze serce rodakom- Polakom!