Dzienne archiwum: 9 listopada 2022

DZIECIAKI POZNAJĄ PSIAKI, CZYLI BEZPIECZNE RELACJE Z PSEM

Wśród zwierząt domowych pies zajmuje szczególne miejsce. Jest nie tylko towarzyszem człowieka i jego oddanym przyjacielem, ale może również pełnić ważne role w rozmaitych zawodach, zastępując pracę wielu ludzi. Może on być skutecznym ratownikiem, doskonałym tropicielem oraz terapeutą. W ramach realizacji zajęć warsztatowych pt. „Dzieciaki poznają psiaki” starszaki z naszego przedszkola miały okazję spotkać się z Panią Anną Kwaśny, która razem ze swoim czworonożnym przyjacielem Waflem, uczyła prawidłowych zachowań i reakcji w kontakcie z psem. Przedszkolaki indywidualnie mogły nakarmić Wafla smakołykami oraz go wyszczotkować, podać mu wodę, a także zapiąć smycz. Dla dzieci było to bardzo ważne i jednocześnie niezwykłe spotkanie, które z pewnością zaprocentuje ich empatyczną oraz świadomą postawą wobec zwierząt.