Dzienne archiwum: 4 grudnia 2022

Projekt matematyczny mPotęga zakończony

25 listopada br. w naszej szkole dobiegły końca poszukiwania Pani Matematyki. Były to działania w ramach IX edycji projektu Potęgi, finansowane w całości przez Fundację mBanku. Uczniowie kl. 4,5 i 6 nie ustawali w poszukiwaniach Pani Matematyki. Okazało się, że owa Pani ostatnio wyjechała na mistrzostwa świata w piłce nożnej i tam właśnie znalazł ją Franek, uczeń klasy 6. Franek w piękny sposób opracował mecz w sposób matematyczny. Brawo Franiu!

Na zajęciach, podczas zabaw i gier, można było powtórzyć tabliczkę mnożenia, utrwalić pojęcia matematyczne takie jak obwód i pole figury, nabrać wprawy w posługiwaniu się przyborami geometrycznymi oraz rozwinąć logiczne myślenie.

Podczas ostatnich zajęć odbyło się kilka konkursów. Np. kl. 4 wyszukiwała liczby ukryte w wierszu Lokomotywa Juliana Tuwima. Kl.6 projektowała kartki do książki z zadaniami matematycznymi. Wszyscy uczestnicy projektu buszowali po Internecie w celu wyszukiwania ciekawostek matematycznych.

Chociaż zajęcia projektowe zostały zakończone, na prośbę uczniów klasy 6 odbędą się jeszcze zajęcia dodatkowe, na których uczniowie zaproponują swoje pomysły, jak w ciekawy sposób uczyć się matematyki.

Na zakończenie projektu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Elżbieta Borowik

Udana zabawa andrzejkowa

W naszym zespole w dniu 30.11.2022 r. odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Szkolny, podczas której dzieci mogły zaznajomić się ze zwyczajami związanymi z andrzejkami. Były więc wróżby, tradycyjne lanie wosku, konkursy taneczne z nagrodami. Zabawa upłynęła w radosnej atmosferze. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za przygotowanie i przeprowadzenie imprezy.

ANDRZEJKI W KLASACH 1-3

Skąd się wzięły Andrzejki? W Polsce pierwsze wzmianki o obrzędach, odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada pochodzą już z XVI wieku. Nasi uczniowie bawili się wspaniale! Kolejne wróżby dopiero za rok…

ANDRZEJKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

Tradycyjnie, w wigilię imienin Andrzeja, można poznać swoją przyszłość. Dlatego i najmłodsi postanowili wykorzystać okazję, by dowiedzieć się, co los im przyniesie oraz doskonale się bawić. Jak tradycja nakazuje, odbyły się liczne wróżby i przepowiednie- a wszystko traktowane z przymrużeniem oka. Dzieci brały udział w tańcach i zabawach. Nie mogło zabraknąć także smacznego poczęstunku.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy z okazji „Światowego Dnia Pluszowego Misia”, który obchodzimy od 2002 roku. Misie są niezastąpionymi zabawkami, które towarzyszą dzieciom na co dzień i pomagają w przeżywaniu różnych, czasem trudnych, emocji. Są obecne podczas zasypiania dzieci, podczas ich podróży- tych dalekich i całkiem bliskich, podczas wszelkich zabaw i przygód. Przedszkolaki przyniosły dziś swoje misie do przedszkola i wspólnie uczciliśmy ten dzień. Były przeróżne zabawy i tańce z misiami oraz słodki poczęstunek, a także pamiątkowe zdjęcia i piękne prace plastyczne wykonane przez dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego pięknego święta.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „DWIE DOROTKI”

W ostatnim czasie naszym przedszkolakom nie brakuje wrażeń, odwiedzają nas bardzo ciekawi goście i dzieje się naprawdę wiele. Tym razem do przedszkola przybył, dawno przez nas niewidziany, zespół aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych Krak-Art z Krakowa. Aktorzy przygotowali dla małych widzów przedstawienie pod tytułem „Dwie Dorotki”. Dzieci, jak zwykle były zapraszane do współtworzenia akcji z bohaterami tej historii, bawiąc się przy tym znakomicie.

Mamy nadzieję, że na kolejne spotkanie z teatrem nie będziemy musieli długo czekać.