Dzienne archiwum: 15 grudnia 2022

Tak pracują nasi uczniowie!

W naszym zespole zakończył się cykl specjalistycznych zajęć dodatkowych w ramach pomocy psychologiczno- pedagogicznej. Uczniowie mogli brać udział w zajęciach z zakresu sensoplastyki, zabaw ruchowych i gier planszowych z elementami logopedii, robotyki z wykorzystaniem klocków LEGO WEDO oraz w zajęciach plastycznych z elementami arteterapii. Był to świetny czas do rozbudzenia wyobraźni, integracji klasowej oraz pracy w grupach. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach.

Jak to dawniej było…

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego dzisiaj o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych związanych z naszym regionem rozmawialiśmy z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich „Habdasówka”. Pani Barbara Golasik, Pani Maria Jambor oraz Pani Halina Jakubiec opowiedziały dzieciom, jak dawniej wyglądały przygotowania do Świąt oraz zaprezentowały piękne ozdoby choinkowe. Razem z przedszkolakami Panie z KGW wykonały niezwykłe łańcuchy z papieru oraz z bibuły i słomy oraz inne papierowe ozdoby, które teraz można podziwiać na naszej przedszkolnej choince. Poza tym upiekliśmy pierniki, których nie może zabraknąć na świątecznym stole.

Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Habdasówka”, że znalazły dla nas czas i wspólnie mogliśmy spędzić bardzo miłe przedpołudnie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.