Dzienne archiwum: 22 marca 2023

WITAJ, WIOSNO!

Nadszedł 21 marca – pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Przedszkolaki przygotowały się odpowiednio na powitanie nowej pory roku. Na pierwszy wiosenny spacer wybraliśmy się z kukłą Marzanny- symbolizującej zimę, którą żegnamy po kilku długich miesiącach. Wracaliśmy ze spaceru, trzymając w rękach zielone chorągiewki oraz kolorowo przystrojony gaik.
Mamy nadzieję, że od dziś w pogodzie dominować będzie słońce i wyższe temperatury.

Chociaż dzisiaj 21 marca, można pomyśleć, że wiosna o nas zapomniała.

Klasa druga postanowiła zaprosić ją do swojej sali. I w końcu zagościły tam aż dwie Panie Wiosny

Bierzemy Udział w AKCJI #ZDROWOROSNA 2023

Nasze przedszkolaki uczestniczyły dziś w zajęciach praktycznych przeprowadzanych w ramach Akcji #ZDROWOROSNA, której organizatorem jest firma W. Legutko. Zadaniem dzieci był wysiew nasion kopru ogrodowego do doniczek. Mali ogrodnicy dowiedzieli się także, jak wiele zalet niesie ze sobą zakładanie samodzielnych upraw roślin w domu lub w ogrodzie.

Przeprowadzenie tych inspirujących zajęć umożliwiła firma

W. Legutko, która zapewniła uczestnikom Akcji #ZDROWOSNA bezpłatne pakiety edukacyjne, zawierające nasiona kopru, podłoże wysiewu oraz doniczki, a także ulotki z warzywnym komiksem.

Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w tym ekologicznym przedsięwzięciu!

#ZDROWOROSNA 2023 to II edycja akcji edukacyjnej dedykowanej dzieciom, w której pokazujemy, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa.

Spektakl „Alicja w Krainie Dobrych Manier

Kolejny raz w naszym Przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych „Krak-Art” z Krakowa. Dzisiejszy spektakl, pod tytułem „Alicja w krainie dobrych manier”, był świetną okazją do zabawy i dostarczył dzieciom wiele radości. Pomimo humorystycznego charakteru wydarzeń, cała historia uświadamiała, jak wielkie znaczenie w każdej sytuacji mają życzliwość i uprzejmość wobec ludzi- tytułowe dobre maniery.
O czym będzie kolejne przedstawienie? Przekonamy się zapewne już niedługo…

Światowy Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia obchodzimy święto naszej planety – powszechnie zwane DNIEM ZIEMI.

W związku z tym dniem, w naszej szkole odbędzie się Międzyklasowy Konkurs Przyrodniczy:

Czyste środowisko to Mój cel!

Cele konkursu:

– promowanie postaw i zachowań proekologicznych w społeczeństwie;
uświadamianie społeczeństwu i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi;
– propagowanie wiedzy przyrodniczej;
– promowanie akcji ekologicznych,
– zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej ekologii i ochrony
środowiska;
-propagowanie działań zmierzających w kierunku ochrony środowiska;
rozbudzanie i pogłębianie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody;
– kształtowanie jedności ze środowiskiem naturalnym;
– dostrzeganie zależności między człowiekiem, a otaczającym go środowiskiem.

Uczestnicy:

Kategoria I – uczniowie klas I – III

Kategoria II – uczniowie klas IV – VII

Zadania do wykonania:

Każda klasa przygotowuje zadania , które później podlegają komisyjnej ocenie.

Zadanie 1.

Przygotowanie hasła ekologicznego związanego z tematyką konkursu.

Zadanie 2.

Przygotowanie plakatu ekologicznego, nawiązującego do sposobu dbania o czyste środowisko.

Zadanie 3.

Wykonanie stroju z materiałów będących odpadami, takich jak: papier, gazety, puszki, aluminium,  folie itp.

Zadanie 4.

Uczestnictwo w teście ekologicznym, dla chętnych uczniów – klasy IV-VIII.

Terminy wykonania prac plastycznych i hasła – do 18 kwietnia

Termin testu ekologicznego – 19 kwietnia

Uczniowie, którzy wyrażają chęć uczestnictwa w teście, proszę o zgłoszenie się do Pani Marty Pawlus – Hulbój.