Archiwum miesiąca: kwiecień 2023

Vivat Maj, 3 Maj

W dniu 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Święta Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Apel rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu. Pani Dyrektor Alicja Wrona powitała zebraną społeczność szkolną oraz przybliżyła rys historyczny oraz znaczenie majowych Świąt Narodowych. Następnie uczniowie klasy VI i VII wyrecytowali wiersze, przypomnieli historyczne wydarzenia oraz zaśpiewali patriotyczne pieśni. Dziękujemy paniom Bogusławie Włoch i Izabeli Płonce oraz uczniom za przygotowanie akademii. Apel zakończył się nagrodzeniem uczniów, którzy zajęli wysokie miejsca w konkursach przedmiotowych i artystycznych odbywających się w ostatnich miesiącach. Życzymy wszystkim udanego weekendu majowego.

ZOBACZ Galerię http://www.szkola.przybedza.pl/?page_id=6871

RUSZAMY W POLSKĘ

Miło nam poinformować, że nasza szkoła już po raz TRZECI zakwalifikowała się do udziału w projekcie Ministra Edukacji i Nauki Poznaj Polskę – edycja 2023. W ramach tego przedsięwzięcia otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków budżetu państwa do organizacji wycieczek szkolnych w kwocie 10 000 zł.
Klasy I-III- 5000 zł
Klasy IV-VI – 5000 zł
Dzięki tym funduszom zostaną dofinansowane wycieczki szkolne do Krakowa i Ogrodzieńca dla wszystkich uczniów szkoły.

Udział w konkursie pt: „Duet Matematyczny”

22 kwietnia sześcioro uczniów klasy VIII: JULIA KANTYKA, AMELIA JAMBOR, JAKUB KOSIEC, JUSTYNA PYTRACZYK, KAMIL TLAŁKA, OLIWIA GAWRYSIAK pod opieką Pani Marty Pawlus-Hulbój uczestniczyło
w konkursie organizowanym przez ZSME w Żywcu pod patronatem Starostwa Żywieckiego. Głównym celem konkursu była popularyzacja wiedzy ogólnej z zakresu ekologii, środowiska, chemii, matematyki, fizyki i biologii.

Wyniki konkursu przyrodniczego „Czyste środowisko to mój cel!”

22 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. W związku z tym wydarzeniem w naszej szkole odbył się konkurs przyrodniczy, a społeczność szkolna aktywnie wzięła w nim

udział. W pierwszym etapie uczniowie klas: I-VIII wykonywali plakaty o tematyce ekologicznej wraz
z hasłami oraz strój wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu.

W drugim etapie uczniowie klas: IV- VIII przystąpili do testu ekologicznego.

WYNIKI Konkursu pierwszego etapu:

I miejsce – klasa VII

II miejsce – klasa I, II, III, IV, V, VI, VIII

Wszystkie klasy wykonały piękne, pomysłowe i czasochłonne prace oraz stroje.

WYNIKI ETAPU DRUGIEGO:

I MIEJSCE Julia Kantyka VIII,

II MIEJSCE Justyna Pytraczyk VIII,

III MIEJSCE Zofia Krzemień VIII , Jakub Kosiec VIII, Filip Michulec VII.

Bardzo gratuluję zwycięzcom oraz serdecznie dziękuję za udział w konkursie uczniom i nauczycielom, którzy ich wspierali .

Marta Pawlus-Hulbój

Książki Ożyły

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki. W tym szczególnym dniu w naszej szkolnej bibliotece książki przemówiły. Z lektur w cudowny sposób wyszli ich bohaterowie, by porozmawiać
ze swoimi czytelnikami. Uczennice kl.VIII mogły więc spotkać się z Małym Księciem i innymi bohaterami omawianej niedawno lektury. Oczywiście w spotkaniu pomogła im technologia 😉

Zmian modernizacyjnych ciąg dalszy

Niedawno termomodernizacja dobiegła końca, a już w naszej szkole miała miejsce kolejna inwestycja. Przystosowanie nowych pomieszczeń na poddaszu do warunków szkolnych. Podczas świątecznej przerwy trwał remont , dzięki któremu zyskaliśmy nowe pomieszczenia przeznaczone na gabinet pielęgniarki i bibliotekę szkolną. Klasa 8 zyskała swoją niezależną salę lekcyjną. Pomieszczenia zmieniły się nie do poznania. Stały się przestrzenne i funkcjonalne. Dzieci uczą się i spędzają czas w nowoczesnych i bezpiecznych warunkach.

Po remoncie.

A tak było.

Certyfikat

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zdobyła Certyfikat Jakości Kształcenia w programie Insta.Ling.
Jest to forma wyróżnienia za wdrażanie innowacyjnych technologii w nauczaniu języków obcych i optymalizacji nauki słownictwa.

DOFINANSOWANIE: PANELE FOTOWOLTAICZNE, POMPY CIEPŁA, MAGAZYNY ENERGII, TURBINY WIATROWE

W naszej gminie jest szansa na dofinasowanie do paneli fotowoltaicznych, pompy ciepła, turbin wiatrowych.

W załącznikach znajdą Państwo informację na temat dofinasowania oraz ankietę do wypełnienia.

Regionalne Inspiracje Wielkanocne

Kolejne bardzo ciekawe spotkanie z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich „Habdasówka” za nami. Ostatnim razem podczas warsztatów bibułkarskich przygotowaliśmy kwiaty z bibuły, które dziś zostały wykorzystane do wykonania palm wielkanocnych. O tym, jak je wykonać starsze przedszkolaki dowiedziały się od naszego Gościa- Pani Krystyny Talik, która zaprezentowała dzieciom kolejne kroki w procesie tworzenia tej wielkanocnej ozdoby. Trzeba przyznać, że naprawdę piękne palmy wyszły spod rąk naszych starszaków.

Serdecznie dziękujemy Pani Krystynie Talik za wspólnie spędzony czas.

Światowy Dzień Autyzmu

2 kwietnia przypadał Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem święta jest podnoszenie społecznej świadomości na temat tego zaburzenia, ponieważ zostało ono uznane przez ONZ za jeden
z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. Z okazji tego dnia w naszej szkole odbyły się warsztaty na ten temat. Dzisiaj uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele na znak solidarności
z osobami ze spektrum autyzmu ubrali się na niebiesko.