Archiwum miesiąca: listopad 2023

Zabawa Andrzejkowa

W naszej szkole w dniu 28.11.2023 r. odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów klas I -VIII zorganizowana przez Samorząd Szkolny. Tego dnia dzieci mogły zapoznać się ze zwyczajami związanymi
z andrzejkami. Były więc wróżby, tradycyjne lanie wosku, konkursy taneczne z nagrodami. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za przygotowanie i przeprowadzenie imprezy.

Serdecznie podziękowania składamy Radzie Rodziców za przygotowanie poczęstunku oraz Państwu Stolarczyk za dostarczenie napojów.

Udział w uroczystości

W dniu 28.11.2023 r. uczniowie z naszej szkoły uświetnili śpiewem i czytaniem uroczystą mszę św. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Przybędzy odprawionej z okazji długoletniego pożycia par małżeńskich. Po uroczystości Jubilaci otrzymali bukiety róż oraz obrazy świętej rodziny. Życzymy wszystkim małżonkom świętującym swój jubileusz Błogosławieństwa Bożego na dalsze lata życia , dużo zdrowia i samych pogodnych dni.

Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, do zabawy w przedszkolu dzieci zaprosiły swoich pluszowych przyjaciół. Każdy przedszkolak przedstawił swojego misia i krótko o nim opowiedział, następnie dzieci oglądały popularne książki, których bohaterami są znane wszystkim misie i wysłuchały jednej z historii. Były również misiowe tańce i zabawy oraz słodki poczęstunek. Zostały także wykonane pamiątkowe zdjęcia w misiowej fotobudce. Cały dzień upłynął nam niezwykle sympatycznie i w bardzo miłym towarzystwie.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dziś przypada rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Dla naszego Przedszkola jest to podwójne święto, z racji patrona naszej placówki- Janusza Korczaka, który był prekursorem praw dziecka. Każde dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać. Aby tak było, podczas dzisiejszych zajęć przedszkolaki zajmowały się właśnie tym tematem: uzupełniały plansze, słuchały wierszy oraz oglądały filmiki edukacyjne. Poza tym powstały prace plastyczne przedstawiające dzieci.

To radosny dzień, jednak niesie on poważne przesłanie.

XIII  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 20 listopada 2023 r. obchodziliśmy w szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu na korytarzu szkolnym zasiadły Komisje Egzaminacyjne, których członkami byli uczniowie klasy szóstej. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły rozwiązywali wylosowane zadania z tabliczki mnożenia. Każdy, kto poprawnie odpowiedział otrzymywał imienny certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Do klasy II, III i IV zawitały Patrole Egzaminacyjne i przeprowadziły wśród uczniów testy z tabliczki mnożenia. Na lekcjach matematyki rozwiązywane były zadania i łamigłówki związane z tym świętem.

Dziękujemy uczniom klasy VI za pomoc w organizacji tego dnia.

Konkurs czytelniczy

Dnia 16 listopada 2023 r. odbył się w klasie drugiej konkurs czytelniczy pt.: „Dobrze czytam”.
W konkursie uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej klasy. Cele konkursu to: propagowanie aktywności czytelniczej wśród dzieci, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, szerzenie kultury czytelniczej, rozbudzanie stałego kontaktu z książką oraz  doskonalenie techniki czytania. Komisja konkursowa
w składzie: P. Katarzyna Żarczyna- Lizak, P. Beata Hyla, Radosław Hankus i Filip Michulec przyznała 5 nagród.

I miejsce Maksymilian Stępień

II miejsce Patryk Płonka

III miejsce Zofia Konior

IV miejsce Paulina Matlak

V miejsce Lidia Śleziak

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody, a uczestnicy symboliczne upominki.

Podsumowanie akcji Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach 2023

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie w akcję charytatywną. Jak co roku zaskoczyliście nas ilością przyniesionych darów. Wszystkie paczki z prezentami zostały już przekazane do Delegatury Oświaty w Bielsku-Białej. Olbrzymie wsparcie trafi do naszych Rodaków mieszkających na Kresach Wschodnich. Jeszcze raz dziękujemy za okazane serce i pomoc!

Tabliczka mnożenia

W poniedziałek 20 listopada 2023 r. będziemy obchodzili w naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu Patrole Egzaminacyjne odwiedzą klasy 2-8 i przeprowadzą krótkie testy ze znajomości tabliczki mnożenia. Do udziału w egzaminie zachęcamy także nauczycieli i personel szkoły. Każdy, kto poprawnie napisze test, otrzyma certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Zapraszamy wszystkich do udziału i życzymy dobrej zabawy.

Zapraszamy do udziału w akcji

Obchody Święta Niepodległości

Przedszkolaki kolejny raz wzięły udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Dzieci odświętnie ubrane, z patriotycznymi kotylionami oraz przy dekoracji, przygotowanej specjalnie na tę okazję, zaśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”. Działania te mają na celu wyrażanie szacunku do Ojczyzny, naszej historii oraz tradycji.

Przedszkolaki do hymnu

11 listopada obchodzimy najważniejsze polskie święto narodowe ustanowione na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto, które uczy każdego z nas, że wolność nie jest dana raz na zawsze. Wolność i niepodległość to wartości, o które należy wciąż dbać i stale je pielęgnować.  Z okazji tej rocznicy wychowawcy wraz ze swoimi klasami przygotowali  plakaty związane ze świętem 11 listopada. Tradycyjnie przystąpiliśmy do akcji „Szkoła do hymnu” i o godzinie 11.11 uczniowie odśpiewali hymn narodowy.  Poczet sztandarowy z naszej Szkoły brał udział w gminnych obchodach uroczystości.

Naukotechnika

10.11.2023 r. klasy II i III odwiedziły Beskidzkie Centrum Nauki „Naukotechnika”. Zwiedzały interaktywną wystawę naukową, na której znajdują się stanowiska, gdzie można samodzielnie wykonywać doświadczenia fizyczne i rozwiązywać łamigłówki. Wystawa obejmuje zagadnienia z fizyki klasycznej między innymi kinematyki, dynamiki, hydrodynamiki, elektryczności, magnetyzmu, akustyki czy optyki. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach „Ciekły Azot”. Poznali tajemnice niskich temperatur, azotu, tlenu, dowiedzieli się czym jest ciśnienie, a wykonywane doświadczenia były fascynujące i niezwykle efektowne. Kolejną częścią wycieczki były warsztaty geologiczne, czyli poznawanie skał i minerałów występujących na naszej planecie. Uczniowie mogli zobaczyć i dotknąć skał oraz dowiedzieć się jakie są ich właściwości. Na koniec stworzyli tablicę z zestawem minerałów.

Fotorelacja – zapraszamy

http://www.szkola.przybedza.pl/?page_id=8418

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W PRZYBĘDZY

ul. 3 Maja 71, 34-381 Radziechowy