Dzienne archiwum: 10 listopada 2023

Obchody Święta Niepodległości

Przedszkolaki kolejny raz wzięły udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Dzieci odświętnie ubrane, z patriotycznymi kotylionami oraz przy dekoracji, przygotowanej specjalnie na tę okazję, zaśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”. Działania te mają na celu wyrażanie szacunku do Ojczyzny, naszej historii oraz tradycji.

Przedszkolaki do hymnu

11 listopada obchodzimy najważniejsze polskie święto narodowe ustanowione na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto, które uczy każdego z nas, że wolność nie jest dana raz na zawsze. Wolność i niepodległość to wartości, o które należy wciąż dbać i stale je pielęgnować.  Z okazji tej rocznicy wychowawcy wraz ze swoimi klasami przygotowali  plakaty związane ze świętem 11 listopada. Tradycyjnie przystąpiliśmy do akcji „Szkoła do hymnu” i o godzinie 11.11 uczniowie odśpiewali hymn narodowy.  Poczet sztandarowy z naszej Szkoły brał udział w gminnych obchodach uroczystości.

Naukotechnika

10.11.2023 r. klasy II i III odwiedziły Beskidzkie Centrum Nauki „Naukotechnika”. Zwiedzały interaktywną wystawę naukową, na której znajdują się stanowiska, gdzie można samodzielnie wykonywać doświadczenia fizyczne i rozwiązywać łamigłówki. Wystawa obejmuje zagadnienia z fizyki klasycznej między innymi kinematyki, dynamiki, hydrodynamiki, elektryczności, magnetyzmu, akustyki czy optyki. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach „Ciekły Azot”. Poznali tajemnice niskich temperatur, azotu, tlenu, dowiedzieli się czym jest ciśnienie, a wykonywane doświadczenia były fascynujące i niezwykle efektowne. Kolejną częścią wycieczki były warsztaty geologiczne, czyli poznawanie skał i minerałów występujących na naszej planecie. Uczniowie mogli zobaczyć i dotknąć skał oraz dowiedzieć się jakie są ich właściwości. Na koniec stworzyli tablicę z zestawem minerałów.

Fotorelacja – zapraszamy

http://www.szkola.przybedza.pl/?page_id=8418

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W PRZYBĘDZY

ul. 3 Maja 71, 34-381 Radziechowy