Archiwum miesiąca: maj 2024

PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ ZAWODY – STRAŻAK

Praca strażaka jest trudna i niebezpieczna, mimo to niejednokrotnie ryzykując własnym życiem i zdrowiem, wyruszają oni do akcji ratowniczej za każdym razem, kiedy ktoś potrzebuje ich pomocy. O tym, jak pracuje strażak i jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia, opowiedzieli przedszkolakom Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przybędzy. Ponadto dzieci mogły zobaczyć wóz strażacki oraz jego specjalistyczne wyposażenie. Spotkanie z naszymi Gośćmi wywarło na przedszkolakach wielkie wrażenie.

Serdecznie dziękujemy Ochotnikom z OSP w Przybędzy za przybliżenie pracy strażaka i życzymy, by służba drugiemu człowiekowi była źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

Zoo oraz Planetarium Śląskie w Chorzowie

W dniu 21 maja klasy IV- VIII wybrały się na wycieczkę do Zoo oraz Planetarium Śląskiego
w Chorzowie.

Przemierzając alejki ogrodu, uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotykane, egzotyczne zwierzęta, poznać ich wygląd i tryb życia. Podczas wycieczki sprzyjała nam piękna, słoneczna pogoda. W przerwie między zwiedzaniem atrakcji zjedliśmy pyszny posiłek w restauracji, który dodał nam energii do konturowania wyprawy.

W planetarium obejrzeliśmy interesujący seans filmowy pt. „ Expoler”.

Pobyt i wiedza zdobyta w planetarium poszerzyły zainteresowania i pogłębiły wiedzę uczniów na temat ruchu obrotowego i obiegowego Ziemi, orientacji na niebie. Wróciliśmy wieczorem, pełni wrażeń i pozytywnych doświadczeń.

Spotkanie dla rodziców

W dniu 8 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie dla rodziców z psychologiem ze Stowarzyszenia Dajemy Radość, Panią Anetą Koterbą. Podczas spotkania zostały omówione kwestie związane z wprowadzaniem przez szkołę Standardów Ochrony Małoletnich dotyczące m.in.: bezpiecznych relacji pomiędzy uczniami i pracownikami szkoły, zasad bezpiecznego korzystania z internetu przez dzieci oraz przemocy rówieśniczej. Omówiono skutki tych zagrożeń, ich wpływ na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży oraz sposoby, jak im przeciwdziałać.

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W PRZYBĘDZY

ul. 3 Maja 71, 34-381 Radziechowy