SZKOŁA OTWARTA DLA DZIECI I RODZICÓW

W naszej szkole, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, zorganizowano ostatnio dni otwarte. Trwało one od 15 do 19 kwietnia. W dniach tych rodzice mogli uczestniczyć w różnych formach aktywności szkoły np. obserwować zajęcia gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, obejrzeć występy recytatorów podczas Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Juliana Tuwima oraz odwiedzić szkołę….

19 kwietnia prezentowano naszą szkołę. Najpierw odbyło się spotkanie w sali świetlicowej. Przybyłych rodziców ciepło i serdecznie powitała pani dyrektor Elżbieta Borowik. Potem można było obejrzeć występy dzieci szkolnych, które śpiewały, tańczyły, recytowały oraz  dały popis umiejętności językowych.

Kolejnym punktem było zwiedzanie. Najpierw rodzice mogli obejrzeć wspaniale wyposażoną salę do gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, w której dzieci pod okiem pani Doroty Szczotki korygują wady postawy. Następnie nauczyciel Krystyna Stanek zaprezentowała nowoczesne techniki nauczania na lekcjach przyrody. Pani Elżbieta Garncarczyk pokazała, jak dzieci z użyciem unijnych pomocy dydaktycznych doskonalą umiejętności czytania, pisania i logicznego myślenia. Nauczyciel jęz. angielskiego zaprezentowała interaktywne metody nauczania tego języka na lekcjach. Pani Edyta Krzak pokazała, jak pierwszaki przy użyciu ciekawych pomocy dydaktycznych rozwijają sprawności manualne, motorykę, spostrzegawczość, koordynację. Rodzice mogli zobaczyć, jak ich pociechy pracują i bawią się podczas zajęć  oraz sami spróbować , jak działają te pomoce. Następnie pani Iwona Kłusak zaprezentowała działanie i możliwości wykorzystania na lekcjach tablicy multimedialnej, która jest nowym nabytkiem naszej szkoły. Kolejno rodzice obejrzeli pracownię informatyczną. Potem  pani Barbara Kupczak i uczennice z naszej szkoły zaprezentowały pokaz aerobiku w zastępczej sali gimnastycznej.

Na koniec wszyscy rodzice otrzymali foldery na temat szkoły, uzyskali również od nauczycieli wyczerpujące odpowiedzi na różne pytania i nurtujące ich wątpliwości. Mogli również poczuć rodzinną, serdeczną atmosferę panującą w naszej szkole.