BAWIĄ SIĘ ZNAKOMICIE DZIECI I RODZICE!

BAWIĄ SIĘ ZNAKOMICIE DZIECI I RODZICE! Taka była idea przewodnia festynu rodzinnego,  który odbył się 15 czerwca w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Przybędzy. Dla uczestników, czyli rodzin, uczniowie i pracownicy przygotowali liczne atrakcje.

Festyn otworzyła pani dyrektor zespołu Elżbieta Borowik. Dalej imprezę  poprowadziła nauczycielka Barbara Kupczak.  Wystąpiły dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej.  Podziwiać można było ich tańce, śpiewy, recytacje wierszy. Później odbyła się aukcja prac plastycznych namalowanych przez uczniów, tematem arcydzieł była oczywiście rodzina. Następnie rodziców i dzieci zaproszono do licznych zabaw i rozgrywek sportowych. Były więc skoki w workach, biegi z przeszkodami i inne zawody drużynowe. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody, choć prawdziwą nagrodą była świetna zabawa dorosłych i uśmiechy na twarzach dzieci. Kto nie lubi rywalizacji, mógł spróbować swoich sił w karaoke lub tańcu.  Odbyły się również  aukcja używanych zabawek i loteria fantowa. Dzieci mogły ozdobić malunkami swoje twarze, a dorośli zrobić humorystyczne zdjęcie w dybach.  Wszyscy chętni do zabawy miło spędzili czas.

Wieczorem przy muzyce orkiestry bawili się dorośli. Po wyczerpujących tańcach można było posilić się znakomitym mięsem grillowanym upieczonym przez panów R. Jambora i A. Podgórca, pyszną  grochówką przygotowaną przez panie kucharki, a na deser coś słodkiego – wyśmienite  ciasta upieczone przez rodziców. Spragnionym  serwowano kawę, herbatę. Wszystkim udzieliła się radosna atmosfera. Zewsząd było słychać:  „ Świetnie się bawimy”. „Mamy nadzieję, że festyn rodzinny stanie się nową, coroczną tradycją w naszej szkole”- powiedział nam pan Zdzisław. Zachęcona pozytywnymi opiniami główna organizatorka imprezy pani Renata Jambor mówi: „ Myślmy o następnym festynie” i pełna energii planuje kolejne przedsięwzięcia.

Nieoceniona okazała się również pomoc strażaków  OSP w Przybędzy. Swój wkład w zorganizowanie festynu mieli wszyscy nauczyciele i pracownicy naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Chętnie i licznie pomagali rodzice uczniów i przedszkolaków.  Impreza nie odbyłaby się również bez pomocy licznych sponsorów i darczyńców, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

Iwona Kłusak

Piknik Rodzinny 2013