Rocznica Odzyskania Niepodlegości

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży wychowanie”

-kanclerz Jan Zamoyski

Dzieci z naszej Szkoły zaprezentowały postawę patriotyczną i godnie uczciły Święto Narodowe z okazji 11 listopada. Najpierw w niedzielę 10 listopada uczniowie szkoły uświetnili patriotycznymi wierszami i pieśniami mszę św. w Kaplicy w Przybędzy, występując dla mieszkańców naszej wsi. Następnego dnia- 11 listopada braliśmy udział w Koncercie Pieśni Patriotycznej w Domu Ludowym w Radziechowach. Imprezę przygotowała i poprowadziła  Dyrektor GCKPT Pani Magdalena Więzik. Na jej zaproszenie  przybyli przedstawiciele władz naszej gminy, dyrektorzy i uczniowie z innych szkół, Zespół Regionalny „Grojcowianie” oraz mieszkańcy gminy. Nasi uczniowie w pięknym stylu wystąpili przed zaproszonymi gośćmi, śpiewając pieśni i recytując wiersze o tematyce patriotycznej. Dzieci swoim występem stworzyły  atmosferę wspólnego,  patriotycznego świętowania. Przy organizacji obu występów dzieci bardzo pomocni okazali się rodzice, za co jesteśmy im wdzięczni.