JASEŁKA 2014

jasełka 2014

Number of photos:9
Total size:2.09 MB

19 stycznia w naszej miejscowości odbyły się „Jasełka i wspólne kolędowanie”. Już po raz drugi przedszkolaki i uczniowie naszego Zespołu, pod kierunkiem swoich pań Barbary Kupczak, Elżbiety Garncarczyk, Małgorzaty Motyki, Grażyny Malinki i Katarzyny Ozimińskiej przygotowali jasełkowe przedstawienie, w którym nie zabrakło tańca, ról aktorskich i popisów wokalno – instrumentalnych. Mali aktorzy wystąpili w pięknych strojach owieczek, gwazdek, aniołków oraz wszystkich postaci biblijnych opowiadających o narodzeniu Chrytusa. Wspaniale swoje role odegrali weseli pastuszkowie, którzy głośno śpiewali i pięknie tańczyli przed szopką betlejemską. Na szczególną uwagę zasługuje publiczność, która odegrała ważną rolę, aktywnie uczestnicząc w przedstawieniu – śpiewając wspólnie tradycyjne kolędy. Tego popołudnia nowa sala Domu Ludowego w Przybędzy tętniła śpiewem, tańcem i radością. Na zakończenie spotkania uczniowie zaśpiewali bardzo znaną piosenkę „Przekażcie sobie znak pokoju”. Uczestnicy jasełek przekazywali z rąk do rąk światełka, symbolizujące przyjaźń, która panuje między nami. Tak miłym akcentem zakończono II wspólne kolędowanie w Przybędzy, a brawom nie było końca.

Składamy serdecznie podziękowania wszystkim rodzicom, którzy pomagali w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia . Bez Waszej pomocy, kochani rodzice, byłoby ono niemożliwe!

Już dziś zapraszamy na następne jasełka za rok.

B. Kupczak