Europejski Dzień Sportu

MAJOWO  I  SPORTOWO

Już małe dzieci wiedzą , że sport to zdrowie. W myśl tej zasady 23 maja w Szkole Podstawowej w Przybędzy zorganizowano Dzień Sportu w ramach Europejskich Dni Sportu, które obchodzone są w naszym kraju już po raz szósty. Głównym celem imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby osób. Tego dnia piękna pogoda  zachęcała do wszelkich form aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Dlatego już od ósmej rano pani od WF-u  ogłosiła rozpoczęcie Europejskiego Dnia Sportu dla całej szkoły. Najpierw odbyła się rozgrzewka, przygotowująca mięśnie do wysiłku. O godz.9.00 rozpoczął się test Coopera, który przeprowadzono w trzech turach: bieg kl. III-IV, bieg  kl. V, bieg kl. VI. Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na dwunastominutowym  nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej, przede wszystkim sportowców. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

W teście Coopera w naszej szkole brało udział 21 uczniów i  najlepsze wyniki osiągnęli:

Jakub Talik kl. VI  – I miejsce w szkole

Tomasz Lizak kl.VI

Piotr Piątek kl. VI

Marta Zawidzka kl. VI

Przemek Juraszek kl.VI

Anastazja Tracz kl. V

Weronika Tracz kl. III

W tym samym czasie dzieci młodsze, czyli klasy I-III, pod kierunkiem swoich pań wychowawczyń również brały udział w  Dniu Sportu, uczestnicząc w różnych rozgrywkach sportowych np. rzut piłeczką tenisową na odległość, bieg z przeszkodami na czas, przeciąganie liny, skoki przez skakankę, kręcenie hula-hoopem itp.

A oto fotorelacja z Dnia Sportu w naszej szkole.

Europejski Dzień Sportu

Number of photos:12