WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

PIERWSZA LEKCJA DEMOKRACJI

26 września 2015 r. na szkolnym apelu , jak co roku, odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Najpierw opiekun Samorządu wyjaśniła zasady głosowania. Potem zaprezentowali się kandydaci do Samorządu. W tym roku było to pięć dziewczyn. Kandydatki przedstawiły swoje programy. Ostatnim etapem było głosowanie. Wszyscy uczniowie i nauczyciele oddali swoje głosy do urny.

Wybory odbyły się w sposób demokratyczny, poprzez głosowanie tajne, równe i powszechne. Oddano 66 głosów ( obecni uczniowie i nauczyciele). Komisja w składzie : Iwona Kłusak- opiekun SU oraz przedstawiciel uczniów dokonała podliczenia głosów. Wyniki wyborów zostały ogłoszone na szkolnym apelu 27 września 2015 r. przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Głosowanie wyłoniło następujących członków Samorządu Uczniowskiego:

przewodnicząca – Wioletta Lizak

zastępca przewodniczącej- Oliwia Kozieł