Spotkanie opłatkowe w

Tradycją naszej miejscowości jest spotkanie opłatkowe dla mieszkańców Przybędzy, organizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich. W niedzielę 10 stycznia odbyło się po raz kolejny. Została odprawiona msza św. w Kaplicy, podczas której wystąpił Zespół Pop – Folkowy. Piękne kolędy oraz noworoczne życzenia wzruszyły przybyłych mieszkańców i gości. Wśród nich był Wójt Gminy Radziechowy – Wieprz Maciej Mika z rodziną, radni, Proboszcz Przybędzy ks. J. Dudek, ks. dr. Szymon Tracz, Dyrektor GCKPT Marta Huzar, Dyrektor ZSP w Przybędzy Elżbieta Borowik, przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich z Przybędzy i z Radziechów, Jadwiga Jurasz i wielu innych szacownych gości.

Nasi uczniowie wykonali dwie pastorałki „Świeć gwiazdeczko” oraz „Gore Gwiazda Jezusowi”. Atmosfera spotkania w Kościele i w sali Domu Ludowego była bardzo świąteczna i przyjazna. Złożono życzenia, śpiewano kolędy. Panie z Koła Gospodyń zadbały o smaczny obiad i poczęstunek.

Życzymy wszystkim seniorom szczęśliwego Nowego Roku, dużo radości i spotkania za rok!!!