Światowy Dzień Wiedzy o Autyźmie

Światowy Dzień Wiedzy o Autyźmie to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Dlatego też z tej okazji na korytarzu naszej szkoły zawisnął specjalny plakat, a w poniedziałek wielu z nas ubrało się na niebiesko (to międzynarodowy kolor autyzmu).
Osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu inaczej niż my odbierają dźwięki, światło, obrazy, inaczej odczuwają dotyk, zapach, smak czy ból. Każdy inaczej. Trudno jest nam nawet wyobrazić sobie, że sól jest kwaśna, śnieg parzy, a delikatne głaskanie powoduje silny ból. Ale tak właśnie może wyglądać świat osoby z autyzmem. Dziwne, prawda?
W klasie ll i lll nauczyciele przeprowadzili zajęcia, które pomogły nam zrozumieć przyjaciół z autyzmem.

J.W.