WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO PIERWSZA LEKCJA DEMOKRACJI

WYBORY

DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

PIERWSZA LEKCJA DEMOKRACJI

27 września 2016 r. na szkolnym apelu , jak co roku, odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Najpierw opiekun Samorządu wyjaśniła zasady głosowania. Potem zaprezentowali się kandydaci do Samorządu. W tym roku było ich siedmioro . Kandydaci przedstawili swoje programy wyborcze. Ostatnim etapem było głosowanie. Wszyscy uczniowie i nauczyciele oddali swoje głosy do urny.

Wybory odbyły się w sposób demokratyczny, poprzez głosowanie tajne, równe i powszechne. Oddano 63 głosy ( obecni uczniowie i nauczyciele). Komisja w składzie : Iwona Kłusak- opiekun SU oraz przedstawiciele uczniów dokonała podliczenia głosów. Wyniki wyborów zostały ogłoszone na szkolnym apelu 28 września 2016 r. przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Głosowanie wyłoniło następujących członków Samorządu Uczniowskiego:

przewodnicząca – Oliwia Kozieł

zastępca przewodniczącej -Celina Śleziak