Małe projekty realizowane w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Przybędzy!!!

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Przybędzy realizowany jest grant Fundacji Banku Zachodniego ,,Bank Dziecięcych Uśmiechów”. To już drugi, tego rodzaju, mały projekt refundowany przez ten bank. Pierwszy realizowany był w ubiegłym roku szkolnym pod hasłem: ,,Poczytam Ci bajkę…czyli czym skorupka za młodu nasiąknie…”. Skorzystały z niego przedszkolaki. W ramach projektu odbyło się dużo ciekawych zajęć. Odwiedziło Przedszkole wiele osób, które czytały dzieciom najpiękniejsze bajki, wiersze, opowiadania. Przedszkole wzbogaciło się o olbrzymią liczbę pięknych książek i strojów teatralnych. Podsumowaniem projektu było przedstawienie teatralne w wykonaniu dzieci, dedykowane swoim mamom w dniu ich święta.

Tym razem adresatami drugiego małego projektu są uczniowie naszej Szkoły. Grant ma charakter sportowy i nosi nazwę ,, Pływamy jak delfinki, skaczemy jak kangurki”. Rozpoczął się 16 stycznia 2017 r. i potrwa do kwietnia br. W ramach projektu uczniowie będą uczyć się pływać oraz nabędą umiejętności sportowe i rytmiczne. Wszystko to pod fachowym okiem nauczycieli – instruktorów. Projekt zakłada również zakup wyposażenia potrzebnego do przeprowadzenia zajęć. Wszystkie zajęcia będą bezpłatne dla dzieci. Część z nich nauczyciele – instruktorzy przeprowadzą społecznie. Podsumowaniem projektu będzie pokaz zdobytych umiejętności.

E. Borowik