Zapisz dziecko do przedszkola!

Gmina Radziechowy-Wieprz ogłasza nabór do przedszkoli na rok szkolny 2017/2018

Informujemy, że w dniach od 20 lutego 2017r. do 6 marca 2017r. na terenie Gminy Radziechowy-Wieprz odbywać się będzie rekrutacja dzieci do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Radziechowy-Wieprz.

Jeśli twoje dziecko chodzi już do przedszkola i chcesz, żeby nadal do niego chodziło — złóż u dyrektora deklarację kontynuowania edukacji w tym przedszkolu. Wzór deklaracji otrzymasz w przedszkolu. Zrób to najpóźniej 7 dni przed rekrutacją tj. od 13 do 17 lutego.

Jeśli chcesz zapisać dziecko po raz pierwszy do przedszkola — weź udział w rekrutacji. Szczegółowy harmonogram rekrutacji przedstawia się następująco:

Lp.

Rodzaj czynności

w postępowaniu rekrutacyjnym

Termin w postępowaniu uzupełniającym

1

od 20 luty 2017r.

do 6 marca 2017r.

od 20 marca 2017r

do 22 marca 2017r.

2

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej wezwań do przedłożenia dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach lub wniosków do Wójta Gminy Radziechowy-Wieprz o potwierdzenie miejsca zamieszkani.

od 7 marca 2017r.

do 10 marca 2017r.

od 23 marca 2017r.

do 24 marca 2017r.

3

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

13 marca 2017r.

27 marca 2017r.

4

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia

od 14 marca 2017r.

do 17 marca 2017r.

od 28 marca 2017r.

do 29 marca 2017r.

5

Podanie do publicznej wiadomości przez komisje rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

20 marca 2017r.

31 marca 2017r.

Dla kogo przedszkole
Zapisy na rok 2017/2018 obejmują dzieci urodzone w latach 2011 do 2014. Dzieci urodzone w 2011 roku objęte są od 1 września 2017r. obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego.

Dzieci trzyletnie, czteroletnie oraz pięcioletnie mają prawo do wychowania przedszkolnego, gmina ma więc obowiązek zapewnić im miejsca. Ale niekoniecznie w wybranej placówce. Jeśli trzylatek, czterolatek albo pięciolatek nie zostanie przyjęty do wybranego przedszkola, wójt wskaże inne wolne miejsce – w przedszkolu, w oddziale przedszkolnym w szkole, nawet w innej miejscowości.

W postępowaniu rekrutacyjnym w pierwszej kolejności przyjmowane będą do przedszkoli dzieci zamieszkałe na terenie Gminy Radziechowy-Wieprz.

W przypadku większej liczby kandydatów, niż liczba wolnych miejsc w publicznym przedszkolu, oddziale przedszkolnym w publicznej szkole podstawowej, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria, które mają jednakową wartość:

1) wielodzietność rodziny kandydata;

2) niepełnosprawność kandydata;

3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;

4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;

5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;

6) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;

7) objęcie kandydata pieczą zastępczą

W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postepowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu dane publiczne przedszkole albo oddział przedszkolny nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący, który musi je ogłosić najpóźniej do 15 kwietnia 2017r.

Decyzja o przyjęciu dziecka do przedszkola należy do komisji rekrutacyjnej w danej placówce.

Rodzice zapisując dziecko do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole po raz pierwszy, wypełniają wniosek o przyjęcie. Druki są dostępne do pobrania w każdym przedszkolu.

Małgorzata Piela

Kierownik Referatu Oświaty Gminy Radziechowy-Wieprz