Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

Delegacja uczniów naszej szkoły brała udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, które odbyły się  1 marca 2017 r. w Radziechowach. Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Marcina. Po mszy złożono kwiaty pod tablicą wmurowaną na kościele, a upamiętniającą działalność młodzieży zrzeszonej w Związku Młodzieży Patriotycznej „Nowe Wyzwolenie” – aresztowanej przez UB w 1950 r. Następnie kolumna marszowa udała się na cmentarz parafialny, gdzie uczniowie zapalili znicze i złożyli kwiaty na grobach żołnierzy wyklętych. Jednym z nich był Edward Chudziec ps. „Brzoza”, którego historię poznali.  Nasi uczniowie swoją patriotyczną postawą godnie reprezentowali szkołę.

I.K.