Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przybędzy

Przedszkolaki na scenie

27 kwietnia w nowo oddanej, wyremontowanej za środki unijne sali Domu Ludowego w  Przybędzy odbył się VIII Przegląd Twórczości Artystycznej Przedszkolaków o Puchar Wójta Gminy i Banku Spółdzielczego.

przedszkole-003

Galeria zdjęć: przedszkolaki na scenie

Number of photos:7
Total size:2.47 MB

W przeglądzie udział wzięły przedszkolaki z ośmiu przedszkoli z terenu Gminy wraz z nauczycielkami oraz rodzicami dzieci i dziadkami kibicującymi swoim pociechom. Na przegląd każde przedszkole przygotowało specjalny program artystyczny. Daje się zauważyć, że z roku na rok poziom artystyczny występów dzieci jest coraz wyższy, co świadczy o wielkim zaangażowaniu wszystkich nauczycieli. Dzieci zachwycały zebranych przepięknymi strojami i bogactwem form artystycznych. Elementy folklorystyczne przeplatały się z tańcami współczesnymi, przepiękne inscenizacje wierszy z montażami słowno-muzycznymi. Jury w składzie : Wójt Gminy Grzegorz Figura, Prezes Banku Spółdzielczego Przemysław Kubaszek, radny wsi Przybędza Jan Kosiec, Panie: Jadwiga Dybał, Danuta Bochenek oraz Pan Mariusz Kąkol, przedstawiciel Zbójników miało nie lada problem, by wyłonić zwycięzców. Laur pierwszeństwa przypadł tym razem Przedszkolu nr 2 w Radziechowach. Dzieci dały wspaniały popis gwary góralskiej w scenie, do której tekst napisali Mariusz Kąkoli Brygida Murańska oraz tańców regionalnych, do których akompaniament wykonała kapela „Grojcowianie”.

Drugie miejsce zajęło Przedszkole z Juszczyny, a trzecie Przedszkole w Przybędzy. Oprócz  tradycyjnych pucharów każda placówka otrzymała zestaw klocków, gier, puzzli, a wszystkie dzieci indywidualnie – piłki i słodki poczęstunek. Nagrody ufundowali: Wójt Gminy i Bank Spółdzielczy w Radziechowach oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pani Maria Majcher pogratulowała zwycięzcom i zaprosiła na kolejny Przegląd za rok.

A więc do zobaczenia !

Grażyna Malinka