Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej Szkole.

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji nasi uczniowie razem z Panią Iwoną Kłusak przygotowali na szkolnym korytarzu bardzo ciekawą gazetkę, z której można się wiele dowiedzieć o bohaterach tamtych dni.
Termin „Żołnierze Wyklęci” po raz pierwszy pojawił się w 1993 r., wpisano go w tytuł wystawy poświęconej zbrojnemu podziemiu po 1944 r., zorganizowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Jego autorem był Leszek Żebrowski. Używa się także nazwy „Żołnierze Niezłomni”.
Żołnierze Wyklęci to polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne. Stawiali czoła sowieckiej okupacji. Tocząc walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce, ginęli tysiącami – skrytobójczo zamordowani w sfingowanych wyrokach, skrytobójczo pochowani w nieznanych miejscach, bez poinformowania najbliższych o śmierci i pogrzebie.
Pamiętamy!