„Cudowny chłopak”

21 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami pojechali do Kina Janosik w Żywcu na film. Film wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. To historia 10-letniego Auggie’go, który z powodu skomplikowanej i bardzo rzadkiej wady genetycznej ma zdeformowaną twarz. Poznajemy go, gdy po latach nauczania w domu, rozpoczyna naukę w szkole i mierzy się z brakiem akceptacji ze strony uczniów, odrzuceniem i trudnościami ze zdobyciem przyjaźni. Chłopiec chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to więcej niż wygląd.
Warto zapamiętać słowa, które padają w filmie: „Wszyscy powinniśmy przynajmniej raz w życiu dostać owacje na stojąco, bo przecież każdy z nas zwycięża ten świat”. Gorąco polecamy ten film tym, którzy go nie widzieli! To piękna lekcja tolerancji i szacunku do drugiego człowieka.