Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przybędzy

„Klapki dla Gambii”

 Na terenie naszej szkoły trwa akcja, której celem jest zebranie jak największej ilości dziecięcych klapek dla afrykańskich maluchów z Gambii. Serdecznie zapraszamy do bezinteresownego wsparcia tej inicjatywy: wystarczy zakupić parę plastikowych klapek, które można podpisać od spodu swoim imieniem i wrzucić do kartonu, znajdującego się na korytarzu obok pokoju nauczycielskiego. Wielkie zbieranie nowych, dziecięcych, plastikowych klapek odbywa się od połowy maja do końca czerwca – czekamy na każdą parę. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest pani Kinga Wrężel, która przekaże wszystkie zebrane buciki organizatorom projektu – czyli Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, a następnie zostaną one zawiezione transportem samochodowym do Gambii i tam rozdane potrzebującym.