Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przybędzy

Działaj z imPETem!

Nasza szkoła bierze udział w konkursie „Działaj z imPETem!”, który ma na celu edukację w zakresie odpowiedniego postępowania z wartościowym tworzywem, jakim są butelki PET.

Rocznie Polacy zużywają ok. 650 tys. ton plastikowych opakowań. Aż 30% z nich (200 tys. ton) stanowią butelki PET, powszechnie użytkowane w gospodarstwach domowych. Do recyklingu przekazywanych jest niespełna 80 tys. ton zużywanych butelek (40%), a pozostałe trafiają na składowiska lub do spalenia. Tymczasem, PET to doskonałe tworzywo do przetworzenia. Odpowiednio zagospodarowane może otrzymać drugie życie w postaci kolejnego opakowania (tzw. rPET) lub znaleźć zastosowanie w przemyśle odzieżowym, czy meblarskim. Już z 5 butelek PET można zrobić torbę na zakupy, a 35 wystarczy, aby wyprodukować bluzę polar.
Klasa VII – razem z Panią Martą Pawlus-Hulbój – przygotowała plakat na konkurs, w którym można wygrać cenne nagrody. Od 5 listopada 2018 r. od godziny 12:00 do 16 listopada 2018r. do godziny 12:00 głosujemy na Prace Konkursowe, wchodząc na stronę internetową
www.dzialajzimpetem.pl
Serdecznie prosimy o oddawanie głosów na naszą szkołę!