Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przybędzy

RAZEM NA ŚWIĘTA

W tym roku szkolny wolontariat postanowił włączyć się w ogólnopolską akcję pod hasłem „Razem na Święta”.
Nasza szkoła podjęła inicjatywę i stworzyła akcję pt: „Podziel się świąteczną radością”. W ramach tej aktywności na szkolnym korytarzu zawisła choinka z bombkami. Każda z nich zawiera historię dziecka, dla którego każda klasa przygotowuje świąteczny upominek. W bombkach opisane były historie dzieci przebywających w Pogotowiu Opiekuńczym bądź w Rodzinach Zastępczych. Zorganizowanie akcji ma na celu nie tylko pomoc osobom potrzebującym, ale również uświadomienie uczniom faktu posiadania szczęśliwej rodziny i docenienia możliwości spędzenia radosnych świąt w gronie najbliższych.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Paczki, które przygotowały poszczególne klasy dla dzieci przebywających w Pogotowiu Opiekuńczym czy w Rodzinach Zastępczych, wywołały ogrom radości i falę wzruszeń. „To jak w bajce” – tak powiedziała jedna z dziewczynek, rozpakowując prezent ofiarowany przez naszych uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich ludzi dobrego serca.