ROMANTYCZNA SZTUKA

Od momentu wydania „Ballad i romansów” upłynęło prawie 200 lat. Mimo upływu czasu utwory Mickiewicza nic nie straciły ze swego uroku, a nawet zaskakują aktualnością tematyki. Czasy się zmieniły, ale ludzka natura pozostaje taka sama…miłość, żądze, zbrodnia, kara.
Jednak czym innym jest czytać utwory wieszcza na lekcji, a czym innym móc je zobaczyć i usłyszeć na żywo. Młodzież z naszej szkoły pojechała więc do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej, by obejrzeć sceniczną adaptację „Ballad i Romansów”. Na scenie zaprezentowana została kompozycja utworów Mickiewicza. Romantyczne widowisko urozmaicone zostało współczesną, rockową muzyką i dynamicznymi efektami specjalnymi. Przede wszystkim jednak zachwyciła nas gra aktorów, którzy z dystansem, a czasem nawet humorem odgrywali swoje role. Młodzieży spektakl się podobał, a szczególnie ekspresyjna gra aktorów, zachwycające stroje i współczesna muzyka. Jak przyznają sami uczniowie , Mickiewicz da się lubić!
I.K.