Weekend majowy;)

W najbliższą sobotę rozpoczyna się dłuuuuugi weekend majowy. Przypominamy że w niedzielę będziemy obchodzić 1 maja (tzw.święto bezimienne), we wtorek 3 maja (Święto Narodowe)

Dzieci i młodzież przychodzą do szkoły na zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w czwartek 5 maja 2022 roku.

Wszystkim uczniom, rodzicom
i nauczycielom życzymy w tym czasie udanego wypoczynku w domu
oraz na łonie przyrody;)

Czas można spędzić w domu z rodziną ale też w pięknym przybędzańskim plenerze…
Nie zapominajcie o tym!

Dla przypomnienia. 1 maja przypada Święto Pracy, obchodzone od ponad wieku w wielu krajach świata; upamiętnia ono strajk robotników w Chicago z 1886 roku – protest został brutalnie stłumiony przez policję. Geneza święta jest przede wszystkim związana z walką o ośmiogodzinny dzień pracy.

W dniu 3 maja będziemy obchodzić dwa święta:

  1. Święto Uchwalenia Konstytucji (1791 r.). Ustawa ta  znosiła takie „narzędzia władzy szlacheckiej” jak liberum veto, konfederacje, sejm skonfederowany oraz ograniczała prawa sejmików ziemskich. W dniu ustanowienia Konstytucji 3 maja przestaje istnieć Rzeczpospolita Obojga Narodów a w jej miejsce zostaje powołana Rzeczpospolita Polska.
  2. Święto Maryjne:
    Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – święto obchodzone w tym dniu w Kościele katolickim w Polsce. Święto zostało ustanowione przez papieża Benedykta XV w 1920 na prośbę polskich biskupów po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918

Możliwość komentowania jest wyłączona.

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W PRZYBĘDZY

ul. 3 Maja 71, 34-381 Radziechowy