Projekt edukacyjny: Poznajemy Polskę!

Poznajemy Polskę

W dniach 2-3 czerwca 2022 r. klasy 4-8 wyjechały na dwudniową wycieczkę do Sandomierza oraz Kazimierza Dolnego. Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie do wycieczki ze środków budżetu państwa w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki Poznaj Polskę.

Wyruszyliśmy około siódmej , droga zajęła nam 5,5 godziny. Dojechaliśmy do Sandomierza na 12.30 i najpierw oglądaliśmy zamek z zewnątrz. Potem zwiedzaliśmy piękny, romański kościoła św. Jakuba, gdzie schroniliśmy się przed burzą. Później szliśmy Wąwozem Królowej Jadwigi. Następnie udaliśmy się przez Bramę Opatowską na piękny rynek Sandomierza. Nasz przewodnik- Pan Grzegorz opowiedział nam dużo ciekawych rzeczy o zabytkach w tym miejscu. Tam mieliśmy czas , aby coś zjeść i kupić pamiątki. O 16.00 udaliśmy się do Muzeum Domu Długosza, gdzie zwiedzaliśmy wnętrza i piękne , zabytkowe przedmioty, które tam się znajdowały. Przewodniczka opowiedziała nam historię tego miejsca i wiele ciekawostek. O 18.00 przyjechaliśmy do hotelu, gdzie się zakwaterowaliśmy i zjedliśmy obiadokolację. Później spędzaliśmy czas na zabawach i grach na dworze oraz grillowaliśmy.

Nazajutrz wstaliśmy, spakowaliśmy walizki, zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy
autokarem do Kazimierza Dolnego. Tam czekała nas piękny, słoneczny rejs statkiem po Wiśle. Następnie udaliśmy się na rynek, gdzie przewodnik przybliżył nam historię zabytkowych kamienic i znowu mieliśmy czas na zakup pamiątek. Następnie poszliśmy na Górę Trzech Krzyży, gdzie podziwialiśmy widoki i zrobiliśmy zdjęcia. W drogę powrotną wyruszyliśmy o 16.30. Po drodze zatrzymaliśmy się w Mc Donaldzie. Dojechaliśmy o 21.20 , podróż minęła nam bez żadnych korków i przeszkód. Wycieczka była bardzo ciekawa i na pewno zapadnie mi na długo w pamięć.

Wiktoria Golasik

Możliwość komentowania została wyłączona.

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W PRZYBĘDZY

ul. 3 Maja 71, 34-381 Radziechowy