Przemoc w sieci – policjant wyjaśnia i radzi…

5 września uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantem.
Tematem głównym pogadanki była mowa nienawiści oraz hejt wśród młodych ludzi. Pan Dzielnicowy poruszył także temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść niestosowne korzystanie z internetu. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się również, jakie mają prawa i obowiązki, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną za popełnione czyny zabronione. Policjant uświadomił uczniów, w jaki sposób bezpiecznie przechodzić przez ulicę, prawidłowo zachować się na przejściu dla pieszych. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie niebezpieczeństwa czyhają na dzieci podczas drogi do szkoły i do domu. Poruszone tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Dziękujemy Panu st. asp. Marcinowi Golcowi za pouczjące spotkanie.

Możliwość komentowania została wyłączona.

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W PRZYBĘDZY

ul. 3 Maja 71, 34-381 Radziechowy