„Różowa skrzyneczka” w naszej szkole

Grupa Szkolnego Wolontariatu informuje, że w naszej szkole pojawiła się „Różowe skrzyneczka” wypełniona środkami higienicznymi dla dziewcząt. „Różowa skrzyneczka” jest inicjatywą, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie szerokiego dostępu do bezpłatnych środków higienicznych w przestrzeni publicznej. Skrzyneczka umieszczona została w szkolnej toalecie, co zapewnia uczennicom dyskrecję i komfort z jej korzystania. Cieszymy się bardzo, że nasza placówka znalazła się na „skrzyneczkowej” mapie. Opiekę nad skrzyneczkami przejęły uczennice Szkolnego Wolontariatu. Skrzyneczki działają zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar! Jeśli chcesz wesprzeć akcję różowej skrzyneczki w naszej szkole, możesz przekazać środki higieniczne opiekunom SW lub po prostu umieścić je w skrzyneczkach.