Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przybędzy

JASEŁKA

Leć kolędo w świat,

niech cię niesie wiatr…

Parafrazując słowa starej piosenki , wiatr uniósł dźwięki kolęd śpiewanych podczas wspólnego kolędowania w Przybędzy. 27 stycznia w nowej sali Domu Ludowego zebrali się mieszkańcy wsi oraz zaproszeni goście, by obejrzeć jasełka  przygotowane przez przedszkolaków  i uczniów  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przybędzy. Najliczniej na widowni zgromadziły się zaciekawione  rodzinny małych artystów, ale były też emerytowane nauczycielki,  przybyli przedstawiciele urzędu gminy i inni  mieszkańcy naszej wsi.  Wszystkich zebranych serdecznie powitała  pani dyrektor Zespołu  Elżbieta Borowik.

Dla małych aktorów był to bardzo ważny dzień.  Pod kierunkiem pań: Elżbiety Garncarczyk, Barbary Kupczak, Małgorzaty Motyki i Grażyny Malinki     tygodniami przygotowywali się do występu. Pozostali nauczyciele oraz rodzice  dzieci również aktywnie zaangażowali się w zorganizowanie jasełek.  Mali artyści  ze szkoły, ubrani w piękne stroje,  odważnie i z dumą  przedstawili historię narodzenia Jezusa. Szczególnie docenić należy przedszkolaki, które pokonały tremę i  odegrały swoje role, prezentując się  w bardzo wdzięcznych kostiumach  zwierzątek.  Występ przeplatany był wspólnym śpiewaniem kolęd, do których melodię wygrywała nauczycielka muzyki pani Barbara Kupczak.

Trud dzieci i pomagających im dorosłych jednak się opłacił.  Występ bardzo podobał się zgromadzonej widowni, o czym świadczyły gromkie brawa oraz hojne datki złożone do góralskiego kapelusza jednego z małych aktorów. Na spotkaniu panowała prawdziwie świąteczna i serdeczna atmosfera. Głosy i serca połączyły się w  melodię kolędy, którą echem poniósł zimowy wiatr…

Iwona Kłusak

Zapraszamy do galerii zdjęć.

SONY DSC

Młodzi artyści tuż przed występem…

Number of photos:17
Total size:4.34 MB

SONY DSC

Podczas występu…

Number of photos:43
Total size:10.94 MB