Witaj Maj! Trzeci Maj…..

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości szkolnych. Na początku akademii Pani Dyrektor zabrała głos i przypomniała o znaczeniu tego święta w naszej historii. Po uroczystym wprowadzeniu pocztu sztandarowego cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka odśpiewała hymn państwowy. Uczniowie klasy V oraz VII przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Była to piękna lekcja historii o wydarzeniach sprzed 232 lat . Przypomnieliśmy sobie znaczenia słów patriotyzm, ojczyzna. Program artystyczny był przeplatany pieśniami patriotycznymi. Aby podkreślić wagę i istotę święta, uczniowie założyli dziś galowe stroje. Apel przygotowały klasy V i VII pod kierunkiem pani Bogusławy Włoch. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie .

Możliwość komentowania została wyłączona.

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W PRZYBĘDZY

ul. 3 Maja 71, 34-381 Radziechowy