Zoo oraz Planetarium Śląskie w Chorzowie

W dniu 21 maja klasy IV- VIII wybrały się na wycieczkę do Zoo oraz Planetarium Śląskiego
w Chorzowie.

Przemierzając alejki ogrodu, uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotykane, egzotyczne zwierzęta, poznać ich wygląd i tryb życia. Podczas wycieczki sprzyjała nam piękna, słoneczna pogoda. W przerwie między zwiedzaniem atrakcji zjedliśmy pyszny posiłek w restauracji, który dodał nam energii do konturowania wyprawy.

W planetarium obejrzeliśmy interesujący seans filmowy pt. „ Expoler”.

Pobyt i wiedza zdobyta w planetarium poszerzyły zainteresowania i pogłębiły wiedzę uczniów na temat ruchu obrotowego i obiegowego Ziemi, orientacji na niebie. Wróciliśmy wieczorem, pełni wrażeń i pozytywnych doświadczeń.

Możliwość komentowania została wyłączona.

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W PRZYBĘDZY

ul. 3 Maja 71, 34-381 Radziechowy