Planeta kontra tworzywa sztuczne – tegoroczne hasło Światowego Dnia Ziemi

W dniu 26 kwietnia w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursu ekologicznego z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi organizowanego przez Panią Martę Pawlus- Hulbój.

Celem konkursu było budowanie wśród dzieci i młodzieży poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska oraz czystość Naszej Planety.

Uczniowie klas IV – VIII naszej szkoły pod kierunkiem wychowawców mogli samodzielnie stworzyć kompozycję roślinną, a także dowiedzieć się, jak należy odpowiednio dobrać rośliny, podłoże i narzędzie do wykonania ekosystemu roślinnego zwanego lasem w szkle.

Chętni uczniowie pisali również test z ogólnej wiedzy ekologicznej.

Klasy I-III natomiast wykonywały ścieżki sensoryczne, zrobione z różnego rodzaju faktur i elementów tworzyw pochodzących z recyklingu. Ścieżka sensoryczna to specjalnie ułożony tor, który pobudza receptory dotykowe znajdujące się w stopach lub dłoniach. Będzie to cenny element wykorzystywany w czasie przerw od nauki. Najmłodsi również zrobili kartki z życzeniami dla Naszej Planety Ziemi.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w obchodach Światowego Dnia Ziemi.

Wszystkie prace uczniów można zobaczyć w fotorelacji.

Gratulujemy również uczniom, którzy uzyskali najwięcej punktów w teście ekologicznym:

Antonii Górny klasa IV – I miejsce

Amelia Rybarska klasa VII – II miejsce

Filip Michulec klasa VIII – III miejsce

Maja Wolna klasa V – IV miejsce

Nagrody i dyplomy zostały wręczone przez Panią Dyrektor Alicję Wronę oraz Panią Martę Pawlus- Hulbój.

zapraszamy do fotorelacji: https://www.szkola.przybedza.pl/?page_id=9342