Bez kategorii

DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU ORAZ OBCHODY DNIA DZIECKA

Dzisiejszy dzień był dniem pełnym atrakcji, radości, uśmiechu oraz cudownej zabawy! W końcu było to najważniejsze święto w roku – DZIEŃ DZIECKA! Najmłodsi, mieli okazję brać udział w zabawach muzyczno-ruchowych w towarzystwie maskotki XXL, rywalizować w konkurencjach sportowych, integrować się z nowymi kolegami, koleżankami podczas zabaw z chustą animacyjną, a przede wszystkim mogli dziś poznać nasze przedszkole, aby bez obaw dołączyć we wrześniu. Oprócz tego, każde dziecko zrobiło brokatowy tatuaż i otrzymało balonową niespodziankę!

Dziękujemy Rodzicom za przybycie wraz z młodymi kandydatami do naszego przedszkola, a najmłodszych zapraszamy we wrześniu. Do zobaczenia!

Zapraszamy do fotorelacji: https://www.szkola.przybedza.pl/?page_id=9438

Dzień Dziecka w przedszkolu.

Zapraszamy nasze przedszkolaki 10 czerwca na dzień pełen wrażeń i niezapomnianej zabawy. Będzie to jednocześnie DZIEŃ OTWARTY dla dzieci przyjętych do naszego Przedszkola na nowy rok szkolny.
Od godziny 9:00 zapraszamy do sali przedszkolnej, gdzie odbędą się zabawy integracyjne i muzyczne.

Następnie na dzieci będą czekać atrakcje przygotowane przez animatorki:

– malowanie twarzy i brokatowe tatuaże,

– modelowanie balonów,

– zabawy z chustą i sprzętem animacyjnym,

– tor przeszkód,

– bańki mydlane XXL,

– spotkanie z maskotką Pandą POLĄ.

Serdecznie zapraszamy!!!

PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ ZAWODY – STRAŻAK

Praca strażaka jest trudna i niebezpieczna, mimo to niejednokrotnie ryzykując własnym życiem i zdrowiem, wyruszają oni do akcji ratowniczej za każdym razem, kiedy ktoś potrzebuje ich pomocy. O tym, jak pracuje strażak i jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia, opowiedzieli przedszkolakom Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przybędzy. Ponadto dzieci mogły zobaczyć wóz strażacki oraz jego specjalistyczne wyposażenie. Spotkanie z naszymi Gośćmi wywarło na przedszkolakach wielkie wrażenie.

Serdecznie dziękujemy Ochotnikom z OSP w Przybędzy za przybliżenie pracy strażaka i życzymy, by służba drugiemu człowiekowi była źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

Zoo oraz Planetarium Śląskie w Chorzowie

W dniu 21 maja klasy IV- VIII wybrały się na wycieczkę do Zoo oraz Planetarium Śląskiego
w Chorzowie.

Przemierzając alejki ogrodu, uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotykane, egzotyczne zwierzęta, poznać ich wygląd i tryb życia. Podczas wycieczki sprzyjała nam piękna, słoneczna pogoda. W przerwie między zwiedzaniem atrakcji zjedliśmy pyszny posiłek w restauracji, który dodał nam energii do konturowania wyprawy.

W planetarium obejrzeliśmy interesujący seans filmowy pt. „ Expoler”.

Pobyt i wiedza zdobyta w planetarium poszerzyły zainteresowania i pogłębiły wiedzę uczniów na temat ruchu obrotowego i obiegowego Ziemi, orientacji na niebie. Wróciliśmy wieczorem, pełni wrażeń i pozytywnych doświadczeń.

Spotkanie dla rodziców

W dniu 8 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie dla rodziców z psychologiem ze Stowarzyszenia Dajemy Radość, Panią Anetą Koterbą. Podczas spotkania zostały omówione kwestie związane z wprowadzaniem przez szkołę Standardów Ochrony Małoletnich dotyczące m.in.: bezpiecznych relacji pomiędzy uczniami i pracownikami szkoły, zasad bezpiecznego korzystania z internetu przez dzieci oraz przemocy rówieśniczej. Omówiono skutki tych zagrożeń, ich wpływ na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży oraz sposoby, jak im przeciwdziałać.

Planeta kontra tworzywa sztuczne – tegoroczne hasło Światowego Dnia Ziemi

W dniu 26 kwietnia w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursu ekologicznego z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi organizowanego przez Panią Martę Pawlus- Hulbój.

Celem konkursu było budowanie wśród dzieci i młodzieży poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska oraz czystość Naszej Planety.

Uczniowie klas IV – VIII naszej szkoły pod kierunkiem wychowawców mogli samodzielnie stworzyć kompozycję roślinną, a także dowiedzieć się, jak należy odpowiednio dobrać rośliny, podłoże i narzędzie do wykonania ekosystemu roślinnego zwanego lasem w szkle.

Chętni uczniowie pisali również test z ogólnej wiedzy ekologicznej.

Klasy I-III natomiast wykonywały ścieżki sensoryczne, zrobione z różnego rodzaju faktur i elementów tworzyw pochodzących z recyklingu. Ścieżka sensoryczna to specjalnie ułożony tor, który pobudza receptory dotykowe znajdujące się w stopach lub dłoniach. Będzie to cenny element wykorzystywany w czasie przerw od nauki. Najmłodsi również zrobili kartki z życzeniami dla Naszej Planety Ziemi.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w obchodach Światowego Dnia Ziemi.

Wszystkie prace uczniów można zobaczyć w fotorelacji.

Gratulujemy również uczniom, którzy uzyskali najwięcej punktów w teście ekologicznym:

Antonii Górny klasa IV – I miejsce

Amelia Rybarska klasa VII – II miejsce

Filip Michulec klasa VIII – III miejsce

Maja Wolna klasa V – IV miejsce

Nagrody i dyplomy zostały wręczone przez Panią Dyrektor Alicję Wronę oraz Panią Martę Pawlus- Hulbój.

zapraszamy do fotorelacji: https://www.szkola.przybedza.pl/?page_id=9342

Konkurs literacki

Dziś na uroczystym apelu szkolnym swoją nagrodę odebrał uczeń klasy VI Antoni Konior. W grudniu wziął udział w powiatowym konkursie literackim „Boże Narodzenie w Beskidach”. Jury nagrodziło jego wiersz spośród ponad dwustu zgłoszonych do konkursu prac. Gratulujemy Antkowi sukcesu i talentu literackiego.

Witaj Maj! Trzeci Maj…..

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości szkolnych. Na początku akademii Pani Dyrektor zabrała głos i przypomniała o znaczeniu tego święta w naszej historii. Po uroczystym wprowadzeniu pocztu sztandarowego cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka odśpiewała hymn państwowy. Uczniowie klasy V oraz VII przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Była to piękna lekcja historii o wydarzeniach sprzed 232 lat . Przypomnieliśmy sobie znaczenia słów patriotyzm, ojczyzna. Program artystyczny był przeplatany pieśniami patriotycznymi. Aby podkreślić wagę i istotę święta, uczniowie założyli dziś galowe stroje. Apel przygotowały klasy V i VII pod kierunkiem pani Bogusławy Włoch. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie .

NASZE PRZEDSZKOLAKI ZA PAN BRAT Z ŻYWIOŁAMI

Grupa trojga naszych starszaków uczestniczyła dziś w turnieju ekologicznym „Z żywiołami za pan brat”, którego organizatorem było Przedszkole Małego Księcia w Wieprzu. W ekologicznych potyczkach reprezentowali nas: Ania Talik, Antoś Biegun i Dawidek Jurek. Wszystkie dzieci biorące udział w wydarzeniu musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami, by podołać ekologicznym wyzwaniom. Przedszkolaki wracały z pudełkiem pełnym upominków i nagród oraz wielką radością i satysfakcją
z dobrze wykonanego zadania. Gratulujemy Organizatorom tego wspaniałego przedsięwzięcia i dziękujemy za zaproszenie do udziału.

Serdeczne gratulacje dla dzieciaków za świetny pokaz umiejętności.

Dzień Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia ma na celu uświadomić wszystkim ludziom, jak ważne jest dbanie na co dzień o przyrodę. Dzieci również o tym wiedzą, dlatego Przedszkolaki w ramach świętowania tego dnia dużo rozmawiały o ekologii, wykonywały związane z tematem prace plastyczne
i techniczne, a także wspólnie posadziliśmy bratki na nasz przedszkolny parapet oraz sadzonkę drzewka w przedszkolnym ogrodzie. W nagrodę za świetnie wykonane zadania dzieci otrzymały medale oraz sadzonki bratków w własnoręcznie wykonanych osłonkach.

Światowy Dzień Książki

W dniu 23 kwietnia 2024r. z okazji Światowego Dnia Książki w ZS-P w Przybędzy rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla przedszkolaków i klas I -III zorganizowany przez bibliotekę. Głównymi celami konkursu było: rozbudzanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, rozwijanie zainteresowań dzieci literaturą, kształtowanie umiejętności wypowiadania się różnymi technikami plastycznymi. Tematem przewodnim dla przedszkolaków była  Moja ulubiona książka, a dla uczniów klas I-III Zaprojektowanie okładki do ulubionej książki. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

Warsztaty

Sowy, od zamierzchłych czasów postrzegano jako symbol mądrości i inteligencji. Uczniowie klasy pierwszej doskonale o tym wiedzą. Zachęcamy do obejrzenia efektów naszych prac. Terraart Pracownia Ceramiczna Ewelina Wiercigroch-Dudka dziękujemy za cudowny czas i ogromną dawkę wiedzy, do następnego!

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W PRZYBĘDZY

ul. 3 Maja 71, 34-381 Radziechowy