Archiwum miesiąca: czerwiec 2023

List Ministra Edukacji i Nauki

Ostatni Dzwonek

Dziś w uroczystej atmosferze zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Akademia odbyła się w nowej hali sportowej. Pani Dyrektor powitała wszystkich gości: Grono Pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, rodziców naszych uczniów, wychowanków. Uczniowie otrzymali świadectwa, dyplomy i zasłużone nagrody w postaci książek. Dalej był pożegnalny występ klasy ósmej, która podziękowała nauczycielom za trud nauki i wychowania, a kolegom za wspólne spędzone osiem lat. Swoich kolegów z klasy ósmej pożegnali w humorystycznym programie uczniowie z klasy siódmej. Kolejno Pani Dyrektor wręczyła nagrody i stypendia uczniom wyróżniającym się w nauce i w zachowaniu. Na zakończenie akademii nastąpiły podziękowania dla Pana Radnego Jana Kośca za pomoc i trud włożony w działania na rzecz naszej placówki. Grono Pedagogiczne i cała społeczność uczniowska pożegnały Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Renatę Jambor i podziękowały jej za wieloletnią, owocną współpracę z naszym Zespołem Szkolno-Przedszkolnym. Rozstaliśmy się również ze wspaniałymi nauczycielami, którzy w tym roku zakończyli współpracę z nasza placówką. Dziękujemy Rodzicom uczniów za całoroczną pomoc, współpracę i wsparcie. Gratulujemy wszystkim uczniom promocji do klasy programowo wyższej. Uczniom klasy ósmej ukończenia etapu edukacyjnego. Życzmy udanych oraz bezpiecznych wakacji.

Zapraszamy do fotorelacji:

Bezpieczne Wakacje

POZNAJEMY POLSKĘ

Już po raz trzeci wyruszyliśmy, by poznawać Polskę w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki. Tym razem udaliśmy się

do Pszczyny i Ogrodzieńca. Kwota dofinansowania wycieczki dla klas 4-8 wyniosła 5000 zł. Najpierw zwiedzaliśmy Skansen Zagroda Wsi Pszczyńskiej. Widzieliśmy tam XVIII i XIX-wieczne drewniane budynki, a wśród nich m.in. chałupę mieszkalną, kuźnię i młyn. Następnie ruszyliśmy do Ogrodzieńca ,gdzie zdobyliśmy Górę Birów, na szycie której mieści się zrekonstruowany drewniany gród, taki jak

z czasów pierwszych Piastów. Potem zwiedzaliśmy ruiny XIV-wiecznego zamku

w Ogrodzieńcu, który zbudowany został na wysokich skałach wapiennych. O historii tego miejsca rozprawiał ciekawie przewodnik w stroju szlacheckim, opowiedział nam legendy związane z zamkiem i pokazał salę tortur.

Na koniec naszej wyprawy dotarliśmy na Pustynię Błędowską- tak zwaną „polską Saharę”. Tam podziwialiśmy pustynne krajobrazy. Wróciliśmy wieczorem zmęczeni, ale pełni wrażeń.

I.K.

DZIEŃ DZIECKA- ŚWIĘTO PEŁNE UŚMIECHÓW

Jak pisał Janusz Korczak: Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

Dzień Dziecka w naszej szkole był okazją do wielu uśmiechów dzieci. W tym dniu przygotowaliśmy dla nich liczne atrakcje. Były rozgrywki i zabawy na nowej hali sportowej, seans filmowy z popcornem, malowanie twarzy, wykonywanie tatuaży zmywalnych, harce na placu zabaw, pyszne gofry, lody i inne atrakcje.

Dziękujemy Radzie Rodziców za przekazanie funduszy na przygotowanie tylu atrakcji.

Uśmiechy dzieci na zdjęciach stanowią dowód na to, że dzień był udany 🙂

Zobacz galerię http://www.szkola.przybedza.pl/?page_id=7078

DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

Dziś wyjątkowy dzień- 1 czerwca- dzień, w którym świętują wszystkie dzieci. Z tej okazji na nasze przedszkolaki czekało mnóstwo niespodzianek i atrakcji. Świętowanie przenieśliśmy z sali do ogrodu przedszkolnego, gdzie dzieci bawiły w piaskownicy oraz na zjeżdżalni, a także brały udział w licznych konkurencjach sportowych oraz w zabawach muzycznych z wykorzystaniem SiGumy. Nie zabrakło również upominków i słodkiego poczęstunku.🍬🍦🎁🎈🎁