Archiwum miesiąca: luty 2019

Ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna „Lekki Tornister 2019”

Państwowy Inspektorat Sanitarny w Żywcu informuje, że realizuje szereg działań profilaktycznych związanych z akcją „Lekki Tornister”, której celem jest uświadamianie uczniów klas O-III o konieczności doboru odpowiedniego plecaka oraz o systematycznej selekcji rzeczy w nim umieszczanych.

Problem przeciążanych tornistrów najmłodszych uczniów i związane z nim ryzyko wad postawy to kwestia niezwykle istotna zwłaszcza w wieku od 6 do 10 lat. W tym czasie dziecko intensywnie rośnie, co w zestawieniu z kilkugodzinnym siedzeniem w ławce szkolnej oraz ograniczoną swobodą ruchu, może niekorzystnie rzutować na nawyki dotyczące postawy ciała.

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

4 marca 2019 roku, rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2019/2020. Wszelkie informacje na ten temat znajdą Państwo klikając  w poniższy link.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzisiaj, tj. 5 lutego 2019 r. obchodzimy dzień Bezpiecznego Internetu. To święto obchodzone jest w całej Europie jako inicjatywa Komisji Europejskiej. Ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W naszej szkole Pan Wiesław Jakubiec zorganizował specjalne zajęcia, na których opowiadał o zagrożeniach, jakie możemy spotkać w sieci. Przedstawiamy „10 złotych zasad bezpiecznego korzystania z internetu”, które opracowały uczennice naszej szkoły: Julia Jambor i Ewelina Kłusak.

Bezpieczne ferie

4 lutego naszą szkołę odwiedził dzielnicowy asp. mgr Marcin Golec, aby przeprowadzić z uczniami pogadankę na temat bezpiecznych ferii. Przestrzegał przed niebezpieczeństwami i udzielił rad, jak spędzać wolny czas odpowiedzialnie.

Jasełka i wspólne kolędowanie w Domu Ludowym w Przybędzy

27 stycznia 2019 r. w Domu Ludowym w Przybędzy zostały wystawione przez naszą szkołę „Jasełka”.
Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa. Oprócz św. Józefa, Maryi, Trzech Króli, aniołów, pasterzy i dzieci z naszego przedszkola na scenie pojawiły się – diabełek i śmierć. Przedstawienie przeplatane było kolędami oraz pastorałkami wykonanymi przez naszych uczniów.
Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.
Dziękujemy wszystkim za wspólne kolędowanie.