Dzienne archiwum: 29 maja 2023

Otwarcie Hali Sportowej

Miło jest nam poinformować, że zakończyła się budowa hali sportowej w Przybędzy. Inwestycja ta była długo wyczekiwana nie tylko przez uczniów szkoły, ale całą społeczność od wielu lat.

Inwestycja została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Tak duże przedsięwzięcie mogło zostać zrealizowane dzięki wielkiemu zaangażowaniu wielu życzliwych ludzi takich jak: Wojewoda Śląski Pan Jarosław Wieczorek, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Pan Stanisław Szwed, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Pan Grzegorz Puda, Poseł na Sejm RP Pan Kazimierz Matuszny, Wójt Gminy Radziechowy- Wieprz Pan Maciej Mika, Przewodniczący Rady Gminy Pan Jacek Świniański, Radny Gminy Radziechowy-Wieprz Pan Jan Kosiec, Sekretarz Gminy Radziechowy-Wieprz Pan Grzegorz Biela, kierownik Referatu technicznego Pan Krzysztof Figura, inspektor Pan Marcin Holbowski, poprzednia Dyrektor ZSP Pani Elżbieta Borowik za kadencji której budowa hali została zapoczątkowana oraz Sołtys Przybędzy Pani Maria Górna.

Pierwsze zajęcia wychowania fizycznego odbyły się dzisiaj tj. 29.05.2023r. Nasi uczniowie byli bardzo szczęśliwi i podekscytowani, mogąc ćwiczyć w tak nowoczesnej sali gimnastycznej. Oficjalne otwarcie hali sportowej planowane jest na 29 września 2023r. Uroczystość ta połączona zostanie z nadaniem Szkole i Przedszkolu imienia Janusza Korczaka.

W imieniu uczniów, pracowników i Dyrekcji ZSP w Przybędzy serdecznie dziękujemy za przychylność i wsparcie oraz ogromne zaangażowanie, które umożliwiło realizację tak dużej inwestycji. Podziękowania składamy również rodzicom naszych uczniów za przychylność i wyrozumiałość podczas realizacji inwestycji.